Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie. Czy jak kupie zegarek garmina 735tx i zsynchronizuje go ze strava to będę mógł używać jednego i drugiego na raz?
Czyli na zegarku widzę czas, a na telefonie segment live i prowadzę wyścig?
Czy pojawi się taki problem, że garmin naliczy swój trening osobno i strava osobno przez co skończę z dwoma treningami, a jednym przejazdem?

#kiciochpyta #garmin #rower #strava
  • 14
@biialas zegarek synchronizuje się z serwisem garmina. Możesz tam podpiąć strave, endomondo etc.... Co chcesz. Jeśli zależy Ci na live segments możesz używać zegarka i telefonu. Obydwa treningi będą na stravie i będą się odrobinę różnic. Usuwasz ten z telefonu i jest git. Garmin ma też urządzenia które wspierają live segments ale nie wiem czy którykolwiek ich zegarek to potrafi. Chyba tylko seria EDGE która jest stricte rowerowa.
@Primoza: właśnie ten model 735TX wspiera Segmenty Live

Jest opcja, żeby Strava na telefonie zsynchronizowała się z Garminem, będzie trzeba zobaczyć jak to finalnie będzie wyglądało. Najwyżej na koniec zrobię tak jak pisze Primoza i jeden trening usunę
@biialas jak masz premium na stravie to będziesz na zegarku widział ulubione segmenty. Jezeli chcesz oprocz zegarka uruchamiać również telefon, a zegarek masz sparowany ze stravą to na stravie będziesz mieć dwie aktywności. Ze swojej strony dodam, ze implementacja live segmentów w fr735 jest słaba, bo ciągle porownuje cię do średniego tempa/prędkości na danym odcinku a nie do rzeczywistych średnich do tego momentu. W nowszych urządzeniach już ti podobno poprawili. Mi sie
@biialas albo ustawić osobne konto w stravie dla zegarka. Garminy rowerowe te nowsze (130 1030 na pewno , nie wiem jak reszta) już lepiej sobie radzą z segmentami podobno. Jak chcesz konkretnie na rower to nie bierz zegarka tylko Edge. Sam właśnie dla wygody do fr735 dokupilem licznik typowo rowerowy.
@WuERA: mam w planach zegarek, bo chciałbym wzbogacic swoją aktywność o bieganie. Zastanawiam się czy nie wybrać jakiegoś tańszego modelu skoro te segmenty live najlepiej wyglądają albo na telefonie albo na liczniku.
Jeżeli zegarek byłby w pełni zsynchronizowany ze strava i pokazywał wartości ze stravy z telefonu to super, ale jeżeli mam mieć dwa treningi i później wybierać, który zachować to już nie jest kolorowo.

Rozumiem, że posiadając premium i parując
@biialas: wszystko się zapisze nawet bez premium. Premium potrzebne tylko żeby segmenty pokazywały się w trakcie aktywności.Po synchronizacji będą zawsze widoczne.Telefon w żadnym z przypadków nie jest potrzebny podczas aktywności.
@WuERA: myślę o małej zmianie zakupowej. Zanim kupię zegarek to zdecyduję się na pulsometr na klatkę. Wszystkie topowe pulsometry połączą mi się ze Stravą? i najważniejsze, czy da rade monitorować puls z głównego menu Stravy (w czasie aktywności).
Jak to się ma z czujnikiem kadencji? Strava da rade wyświetlać dwa pomiary na raz?
I ostatnia kwestia, skoro przymierzam się na zegarek garmina to czujnik wybrać też garmina? Mógłbyś podać jakieś modele?
@biialas kup czujniki które mają bt i ant+ np z decathlona. Bedą działać z zegarkami i telefonami. Nie mam pojęcia jak strava obsluguue czujniki bo nigdy nie korzystałem ale nie powinno byc problemu.