Wpis z mikrobloga

@ziuumm: a nie jest tak, że jezeli ubezpieczasz obiek od włamania, to obowiązkiem jest posiadanie albo alarmu albo krat w oknie? Kiedyś mi o tym wspominał pewien typ, jak się go zapytałem, dlaczego ma kraty w oknach to tak wlasnie powiedział. Ale to było dawno.
@stefan_pmp: na pewno musiał zgłosić fakt grzebania do firmy instalująca alarmy oraz, jeżeli alarm jest on-line ze stacją monitorowania alarmów, to musiał zgłosić ze dnia tego i tego w godzinach takich i takich alarm będzie odłączony. Skoro grzebał to dostał zgodę. Po skonczeniu grzebania, na pewno przyjechał serwis i robili testy i próby. I skoro serwis podpisał papier, że wszystko OK to w przypadku włamania i nie zadziałania alarmu firma bierze
@stefan_pmp: dodatkowo, serwis musi co jakiś czas np. co kwartał wykonywać obowiązkowe przeglądy i testy alarmu. Oczywiscie jak działa to podpis i pieczątka serwisu. Tak czy inaczej koles nie poniesie zadnych konsekwencji swojego grzebania.
Imho jezeli ma taką wiedzę zeby to tak ładnie poukładać to uprawnienia do grzebania w instalacji elektrycznej tez miał
@Zbiniu: W żadnym TU nie ma obowiązku posiadania instalacji alarmowej lub innego ponadstandardowego dodatkowego zabezpieczenia przeciwkradzieżowego. Jest za to dodatkowa zniżka. Jedyny wymóg to zamknięte okna, drzwi z zamkiem wielozastawkowym, tudzież dwie kłódki.
To górne zdjęcie to na robota na szybko dolne to na wystawe gorzej jesli będzie potrzeba wziąść dodatkową parę z przewodu lub wymienić przewód lepiej dawać listwy grzebieniowe w takiej obudowie. Poza tym to chyba jakaś archaiczna centrala alarmowa NAPCO
@deryt: wymieniałeś kiedyś jeden kabel? masz jakieś doświadczenie w obszywaniu szaf czy choćby takich skrzynek sterowniczych? czy po prostu #!$%@? dla popularnej zasady na wykopie, że skoro się nie znasz to się wypowiesz?
@deryt: wymieniałeś kiedyś jeden kabel? masz jakieś doświadczenie w obszywaniu szaf czy choćby takich skrzynek sterowniczych?


@ilmash:
Tak, a co?
Masz jakieś konkretne argumenty, nie ad personam, a nie "nie znasz się i jesteś gupi!"?
Nie spotkałem się jeszcze w Polsce, żeby w warunkach ubezpieczenia był obowiązek posiadania alarmu, najwyżej można dostać zniżkę jeśli się go ma. A jakie uprawnienia są potrzebne?


@ziuumm:

Wszystkie ubezpieczenia są tak zrobione gwiazdkami i druczkiem, że większość ludzi nie wie o obowiązkach.

Np. Co roku przegląd kominiarski, co cztery lata przegląd elektryka uprawnionego, etc.

Znajoma od ubezpieczeń powiedziała, że większość ubezpieczeń wyższych (prenium) obejmuje też kradzieże, ale w domu/mieszkaniu muszą
@deryt: mam taki argument, że jakbyś kiedykolwiek miał z tym do czynienia to byś nie wysnuł idiotycznej teorii, że wymiana kabla w czymś takim trwa dłużej. znalezienie właściwego przewodu w #!$%@? na górze i prawidłowe wymienienie żeby nic nie spieprzyć trwa o wiele dłużej niż przecięcie trtytek, wyciągnięcie go z wiązki, włożenie nowego i przywrócenie porządku. więc albo masz 2 lewe ręce albo zostaw szafy sterownicze w spokoju
@ilmash:

jakbyś kiedykolwiek miał z tym do czynienia

Napisałem ci że miałem.

znalezienie właściwego przewodu w #!$%@? na górze

Wystarczy na niego spojrzeć...

I jak wymiana kabla może trwać krócej, kiedy masz zrobić dużo mniej czynności?

żeby nic nie spieprzyć

Czym się różni od pospinanych? Tak samo dużo kabli obok dotykasz.
@deryt: troll or just stupid? nie zamierzam tłumaczyć skoro nie dociera logika tego rozwiązania. zakładam, że ludzie projektujący i składający szafy to debile, że jednak je układają. niezależnie od twojego zdania ja ich niezmiennie chwalę, bo ułatwiają mi pracę niezmiernie