Wpis z mikrobloga

W 2016 przyszła decyzja o podwyższeniu opłat za użytkowanie wieczyste. Wysłałam odwołanie i do tego roku była cisza, czyli płaciłam wg starej stawki. Teraz wreszcie przysłali decyzję, że odrzucają odwołanie i obowiązują stawki z pisma z 2016...i żadnej informacji, co z tym faktem zrobić.

Ma ktoś jakieś sprawdzone info jakie taka decyzja wydana w 2019 roku niesie konsekwencje? Trzeba płacić zaległy podatek za 2017 i 2018? Przyślą coś jeszcze? Czy chodzi tylko o wyższą cenę wykupu w związku ze zmianami w prawie?

#prawo #nieruchomosci #podatki #warszawa #polska
  • 14
@koala77: Powinna płacić nową stawkę od 2016roku, a ewentualnie po pozytywnej decyzji zażądać zwrotu nadpłaconej kwoty.
Teraz płać i płacz ( ͡ ͜ʖ ͡)
@koala77: A, chyba że tak.
To teraz dowiedz się w urzędzie czy masz płacić nową stawkę od czas wydania decyzji, czy od zmiany stawki w 2016 roku (i pokryć różnicę )
oddalają. To coś zmienia?


@koala77: Wszystko, bo to znaczy, ze prawdopodobnie SKO rozpoznało sprawę merytorycznie i na końcu powinieneś mieć pouczenie o możliwości dalszego skarżenia decyzji się do sądu.
@Ogar_Ogar: no mam, ale nie chcę się bawić w sądy tylko dowiedzieć co oznacza takie pismo. Bo jeśli trzeba płacić, to gdzie jakieś terminy, informacja o możliwości rozłożenia na raty itd.?
Bo jeśli trzeba płacić, to gdzie jakieś terminy, informacja o możliwości rozłożenia na raty itd.?


@koala77: Na zasadach ogólnych, przecież decyzja rozstrzyga tylko o tym czy podwyżka była należna czy nie.
@Ogar_Ogar: z około 400 na 1400 (800 i 1100 za '17 i' 18), ale co za różnica? Na prawdę można komuś kazać płacić wstecz, bo im się odwołanie zapodziało i przypomnieli sobie o nim jak prawo się zmieniło?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koala77: idź do urzędu zapytać. Bo tam jeszcze dochodzi sposób liczenia tej opłaty. Jeśli wzrosła ponad 2x, to jakoś się to rozpisuje dziwnie, że w kolejnym roku płacisz nie całą kwotę po podwyzce, tylko jakiś ułamek.

O tu jest - art 77 ust 2a ustawy o gospodarce nieruchomościami:

2a. W przypadku gdy zaktualizowana wysokość opłaty rocznej przewyższa co

najmniej dwukrotnie wysokość dotychczasowej opłaty rocznej, użytkownik wieczysty
wnosi opłatę roczną w wysokości