Wpis z mikrobloga

Słyszał ktoś o szkole Lambda School? To amerykański szkoło-bootcamp online. Uczą łebowców i innych androidowców a nawet UXowców i biorą kasę dopiero jak się skończy kurs i znajdze pracę 10k+. Kurs trwa 9 miesięcy w jego czasie w wersji łebowej uczą HTMLa CSSów, JSa, Reacta, Nołda, a później Computer Science, czyli algorytmów, struktur danych, OOP (w Pythonie i C), komputerów, pisania serwerów od 0 itd. Później robi się projekt grupowy przez miesiąc (zwykle jakąś aplikację internetową) a potem przygotowują do szukania pracy i tego typu sprawy. Robią portfolio itd.

Ogólnie to jedynym sposobem w jaki mogą coś zarobić to wytrenować takich programistów co mogą znaleźć pracę, bo pieniądze zbierają jako % od zarobków i (w Europie) od 10k w górę.

Uznałem, że j---ć studia, bo mnie wywalili z PW, bo ssałem z matmy i się zapisałem na to. Może coś z tego wyjdzie. Podobno jak się nie znajduje pracy po skończeniu kursu to stawiają sobie za zadanie tak pomóc studentowi, żeby znalazł tę pracę (bo, jeszcze raz, to jedyny sposób w jaki odzyskają tysiące dolarów wydanych na wyszkolenie delikwenta).

Nie znalazłem na ten temat nic w polskim internecie (działają w Europie od stycznia tego roku), więc uznałem że coś tu napiszę na ten temat.

Jak ktoś uzna, że JOLO, to tutaj jest referral ode mnie. Jak skończycie kurs to dostaniecie 250 dolców za friko (i ja chyba też). Niestety przegapiłem to i się zapisałem bez referrala :(. W aplikacji i rozmowie przez skajpa z gościem z Doliny Krzemowej trzeba nakłamać jak to się uwielbia programowanie i czemu powinni w ciebie zainwestować tysiące dolarów (jakby komuś to było potrzebne).

Pozdrawiam.

#lambdaschool #programowanie #programista15k #bootcamp #webdev
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuba-szutowicz: Jak na razie jestem zadowolony. Jedynym problemem jaki miałem było to, że w build weekach zwykle pracuje się z Amerykanami, którzy zaczynają o 17. Jakby co to miałem w tym tygodniu już Reacta i instruktor dodatkowo wspomniał o hooksach, których normalnie nie ma w programie, bo są super-nowe. Byłoby miło jakby było o nich więcej. :P
  • Odpowiedz