Wpis z mikrobloga

@szasznik: a zobacz co się dzieje na takim Tysiącleciu w Katowicach, to osiedle jest jak małe miasto i planowane tak jak opisujesz, teraz na terenach zielonych rosną co roku nowe bloki szyba w szybę do siebie
  • Odpowiedz
@Okcydent: W Poznaniu też jest podobny budynek (dawny dom towarowy - czy jak kto woli - galeria handlowa), mówi się na niego "Okrąglak". Podejrzewam, że ten budynek w Rosji też ma jakąś swoją miejscową nazwę. Nie wiem, pierścień, precel, albo jakieś inne chujstwo.
  • Odpowiedz
Jezus maria jak mnie to triggeruje, w rosyjskim nie ma dźwięku polskiej litery Ł (л to tak zwane Ł sceniczne, które za grosz nie przypomina dźwięku Ł zwyczajnego, a jest to specyficzna forma dźwięku L). Należy przestać używać litery Ł przy polskiej transkrypcji.

@PfefferWerfer: Biorąc pod uwagę, że nadal istnieją dialekty polszczyzny z taką wymową, że wypadałoby rozróżniać л i ль, oraz ze względu na etymologię, powinno tak pozostać. Podobnie
  • Odpowiedz
@szasznik:

A dzisiaj w Polsce to jest jakiś dramat. Blok przy bloku, wszystko zabetonowane, brak szkoły/przedszkola i zero dojazdu.


Jak byłem młodszy, widziałem na uczelni takich głąbów... Ale "żyłka cwaniaka", wszyscy pokończyli cokolwiek studiowali. Ale przypominam - GŁĄBY! I tak się wtedy te 20 lat temu zastanawiałem, co z nich wyrośnie, co będzie, jak te głąby zajmą z tym swoim tępym zadęciem i cwaniactwem odpowiedzialne posady...

To co widać :/
  • Odpowiedz