Wpis z mikrobloga

@szasznik: Bo nie jest centralnie planowane, czytałem jakieś książki z PRL co prawda fabularyzowane, o pracy projektantów. Na to co robią patrzyli szerzej, a nie tylko przez perspektywę małej działki. Teraz mamy plan zagospodarowania, ale w praktyce to jak masz kasę i dojścia to robisz co chcesz.
@szasznik: nie tylko w Polsce. Mieszkam kilka ladnych lat w UK. Ostatnio znajomego syn kupil dom. 134k za 3 poziomowy (czyli 2 pietra). Kurcze - tanio mysle sobie. Znajac ceny tu w naszej okolicy to naprawde taniocha. Musialem ostatnio pojechac odebrac swoja drabine od nich. Ja pierdykam ... takiej ciasnoty nie widzialem. Posciskane wszystko, o zieleni zapomnij, bo kazdy kawalek gruntu zamieniony na parking. Publiczny transport ? Zapomnij.
@Retsew: widzę, że kubek Stalina występuje w wielu radzieckich legendach ;) ja słyszałem, że linia biegnąca dookola Moskwy powstała, ponieważ Stalin na planach metra położył kubek z kawą i się on odbił. I też biedni inżynierzy się bali, więc ja wybudowali.


@NuncjuszPapieski: A to on tylko raz coś z kubka pił ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedno muszę oddać komuchom, że za ich czasów planowanie przestrzenne nowych osiedli było rewelacyjne. Dużo zieleni + towarzysząca infrastruktura.

A dzisiaj w Polsce to jest jakiś dramat. Blok przy bloku, wszystko zabetonowane, brak szkoły/przedszkola i zero dojazdu.


@szasznik: Masz mylne myślenie. Komuchy nie musiały się przejmować prywatnymi gruntami, komuchy nie miały ograniczeń w budowaniu tak jak teraz deweloperzy, komuch nie płacił za 1m2 ziemi, bo po prostu je brali. Dzisiaj każdy
EmDeCe - > Jedno muszę oddać komuchom, że za ich czasów planowanie przestrzenne nowyc...