Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
dzwoni do drzwi kurier. Otwieram. Ten trzyma wielka pake z napisem X-Kom i pyta się czy może zostawić dla sąsiada u mnie bo go nie ma. Nie życzyłbym sobie żeby moja drogo zakupiona paczka lądowała u losowego sąsiada i żeby była podpisana przez kuriera a nie przeze mnie. Powiedziałem że nie I do widzenia. Teraz się zastanawiam czy zrobiłem słusznie. Co zrobili byście na moim miejscu?
#kiciochpyta #kurier #inpost #afera
  • 16
@kaitek666: na Zachodzie to standard, że paczki są zostawiane u sąsiadów. Co więcej nie możesz sobie nawet życzyć, żeby było inaczej (musi to zrobić wysyłający, a w sklepach internetowych praktycznie nigdy nie ma takiej opcji). Jedyna opcja wówczas to zamawianie paczek do punktu odbioru a nie na adres (ale też nie zawsze można wybrać).

Tylko tutaj nawet na awizo jest opcja "paczka zostawiona u sąsiada pod numerem...".

Ja sam odbieram paczki
@kaitek666: niedźwiedzia przysługę możesz tak zrobić. U mnie kurier inpostu poszedł do sąsiadki zanieść widocznie uszkodzona paczkę (rozlana zawartość - kosmetyki), mimo, że ja byłem w domu xD debilka odebrała oczywiście

Nienawidzę jak tak robią. Ja jednego już opieprzylem, jak zobaczyłem na trackingu, że ktoś odebrał moja paczkę. Nazwisko "Ochał", tyle. Kurier nie pamięta, który to konkretnie sąsiad. A ja mam chodzić i każdego pytać "Czy tu mieszka Ochał, bo podobno