Wpis z mikrobloga

Kolejność działania w taki sytuacjach jest jedna, a walka jest ostatecznością na którą i tak podejmie się może 1% społeczeństwa.

Bawią mnie komentarze wszelkich znawców, co broń widzieli jedynie w CallOfDuty, że oni to by na niego wszyscy naskoczyli i nikt by nie zginął.
Albo tekst, że jakby ktoś miał broń to by go podziurawił, a pewnie ze stresu nawet nie wiedziałby jak ją odblokować bo większość osób posiadających broń jedynie strzelała w kontrolowanych warunkach na strzelnicy i nie ma absolutnie żadnego doświadczenia czy przeszkolenia w sytuacjach stresowych.

A Trzaskowski zamiast wydawać pieniądze na naukę masturbacji powinien wprowadzić obowiązkowe szkolenia z samoobrony i działania w sytuacji zagrożenia życia.

#zamach #nowazelandia
WilecSrylec - Kolejność działania w taki sytuacjach jest jedna, a walka jest ostatecz...

źródło: comment_HyZzwRqXQNQT1a4VHRKEDgq4TxDBLcnB.jpg

Pobierz
  • 45
@sorek: @czikita1337: @zwaldemar: Ale z was ignoranci.

HOHO ALE BEKA, CZEGO MIAŁBY UCZYĆ HEHEHE PRAWAK ALERT


Jestem ciekaw ilu z was zna podstawy pierwszej pomocy, a ilu potrafiłoby tej wiedzy użyć? Jak się zachować w przypadku pożaru, co zrobić podczas silnej wichury czy burzy gdy nie masz gdzie się schować.
Jak się zachować na wypadek wojny, ataku chemicznego, gdzie są najbliższe schrony. Jak przeżyć podczas zamachu terrorystycznego czy porwania
@WilecSrylec: Masz świadomość, że przerzucasz swoje (zakładam) ułomności na innych? Jeśli Ty broni nie widziałeś/nie używałeś/nie dałbyś rady użyć, to nie znaczy, że wszyscy tak mają. Wiem, że w naszym spoleczeństwie, rozbrojonym, posiadającym szczątkową wiedzę i KULTURĘ posiadania szokiem wydaje się to, że ktoś może umieć się posługiwać bronią, nawet w sytuacjach kryzysowych. Jednak setki przypadków z całego świata pokazują, że to nie jest rocket science. Ludzie szkolą się, żeby umieć
A Trzaskowski (...) powinien wprowadzić obowiązkowe szkolenia z samoobrony i działania w sytuacji zagrożenia życia.


@WilecSrylec: przemilczmy wycięty fragment, skupmy się na tym, co zostało

IMO: ok, jakieś spotkanie przez godzinę raz do roku spoko, ale nic więcej. u nas takich zamachów i tak nie ma, tyle wystarczy, szkoda hajs ładować w coś takiego
@normiknawymarciu: Ale zdajesz sobie sprawę, że w większości tacy ludzie jedynie strzelają na strzelnicy, prawda? Mało kto decyduje się na jakiekolwiek szkolenia, a w naszym kraju to już w ogóle margines praktycznie pomijalny.

@dzek: Jak na razie zamachów na taką skalę nie ma. Ale kilka dni temu był nożownik w galerii dominikańskiej. Codziennie na ulicy obok nas ktoś może upaść i potrzebować pomocy, w domu w którym przebywasz może wybuchnąć
@WilecSrylec: pisząc o tym w kontekście zamachu założyłem, że chcesz wprowadzać szkolenia w ochronie życia podczas zamachu

a samo "jak na razie" mam nadzieję, że zostanie tak na zawsze
@WilecSrylec: A jak wyobrażasz sobie szkolenie w innych, bardziej realnych warunkach? Ktoś się zgłosi na ochotnika, że chce Cię zastrzelić, a Ty będziesz się starał wcześniej odstrzelić jego? Ludzie może i ćwiczą na tarczach, ale w razie czego odruchy pamięci mięśniowej są w stanie przenieść i wykorzystać - odsyłam raz jeszcze do kanału na YT albo każdego innego na ten temat (dowodów na skille w obronnym użyciu broni przez jej posiadaczy
@normiknawymarciu: Są setki szkoleń mniej i bardziej jakościowych z szybkiego strzelania, strzelania obronnego i tak dalej, kosztują zazwyczaj 200-400zł i kończą się jakimś tam egzaminem. Lepsze to niż raz na pół roku strzelanie do tarczy. Zapewniam Cie, że zdecydowana większość ludzi sparaliżowana strachem nie dałaby rady nic w takiej sytuacji zrobić, wiele osób już na widok mdlejącej czy krwawiącej osoby traci racjonalne myślenie, zaczyna działać pochopnie, albo nie robi nic ze
@WilecSrylec: A czy ja twierdziłem, że każdy jeden wyciągnie gnata i rzuci "Go ahead, make my day"? Oczywiste jest, że nie każdy, bo po 1 nie każdy będzie miał akurat co wyciągnąć, a po 2 nawet jak będzie miał, to może faktycznie spietrać. Ale w społeczeństwach, gdzie posiadanie, kultura i prawo dot. broni idą razem do przodu, to na "x" osób w danym miejscu (jeśli ofc nie będzie to "gun free
@normiknawymarciu: Oczywiście, że znajdą się osoby zdolne do tego. Może być akurat policjant, żołnierz, instruktor, ochroniarz po służbie, może być osoba która ma większe obycie z bronią, ale gadanie "no jakby każdy miał broń to by gościu nic nie zrobił" jest głupie. Z tego co czytałem to zamachowiec był w Navy Seals, miał dużo lepsze wyposażenie i miał element zaskoczenia, więc zanim zestresowany Kowalski zorientowałby co się dzieje, dawno leżałby z