Wpis z mikrobloga

Podczas oglądania tego filmiku najbardziej przeraziło mnie to że ci ludzie nie mieli żadnej możliwości obrony, nawet uciekać nie mieli gdzie. Taka bezsilność widoczna na tym filmiku jest najgorsza, położenie się na ziemi i zgubna nadzieja że przestanie strzelać.

Każdy powinien mieć możliwość obrony czyli między innymi prawo do posiadania broni, gdyby kilka osób było uzbrojonych myślę że nie odważyłby się wejść do środka.

Jak inaczej można się bronić przed wyszkolonym i uzbrojonym napastnikiem?

A tak to sobie postrzelał, wsiadł do samochodu, znowu postrzelał i mógł sobie jechać do kolejnych meczetów więcej postrzelać a przy okazji zahaczyć o stacje benzynową i zakupić jakieś ciastka, bo w okolicy nie było nikogo uzbrojonego więc kto miał mu stanąć na drodze? nie bał się że ktoś zacznie do niego strzelać więc mógł w spokoju bez nerwów wykonywać swoje zadania.

#zamach #nowazelandia #bron #prawo
SiemkaKtoPeeL - Podczas oglądania tego filmiku najbardziej przeraziło mnie to że ci l...

źródło: comment_QEMUwrNMVMB8mOE5B4lEOAfE8HrjUrnz.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
Jakby ktokolwiek w okolicy miał broń to by go #!$%@?ł jak w tym kościele w Stanach, gdzie dziadek w klapkach wybiegł z ulicy obok z karabinem i strzelił do zamachowca


@Kozajsza: Nic o tym nie słyszałem, podasz jakieś źródło?
  • Odpowiedz
  • 3
@SiemkaKtoPeeL może i w tym wypadku posiadanie broni by pomogło. Pytanie ile byłoby niepotrzebnych śmierci nią spowodowanych? Ile dzisiejszych bójek kończyłoby się tragicznie? Ile nieudanych prób samobójczych byłoby udanych? Taka sytuacje nie powinny być argumentem w dyskusji, bo to jest zwyczajnie kropla w morzu. I każda strona sobie ją interpretuje na swoją korzyść. Lewak powie, że to powód, żeby zwiększyć kontrolę nad bronią, żeby nie dostawali jej tacy ludzie. Prawka powie, że,
  • Odpowiedz
@Yahoo_: co do prób samobójczych - raczej niewiele, wieszanie się to całkiem niezła metoda. A dla ludzi mających czas i pieniądze by kupić współczesną broń, już teraz jest tańsza i prostsza alternatywa - czyli broń czarnoprochowa. Jakoś wśród samobójców szału nie robi, a przecież Colt Walker rozsmaruje mózg na suficie przynajmniej równie dobrze, co Glock.
Co do bójek - skoro się nie zabijają nożami, to znaczy, że widocznie chcieli się tylko
  • Odpowiedz
  • 0
co do prób samobójczych - raczej niewiele, wieszanie się to całkiem niezła metoda.

@Pantokrator ja nie przecze. Mimo wszystko najczęstsze zastosowanie broni przeciwko człowiekowi to strzelenie sobie w łeb.

A dla ludzi mających czas i pieniądze by kupić współczesną broń, już teraz jest tańsza i prostsza alternatywa - czyli broń czarnoprochowa. Jakoś wśród samobójców szału nie robi, a przecież Colt Walker rozsmaruje mózg na suficie przynajmniej równie dobrze, co Glock.

Tylko samobójca
  • Odpowiedz
@Yahoo_ w zwarciu nóż równie dobry, co pistolet. A poza tym pomyśl, ilu pobiciom i bójkom broń mogłaby zapobiec! I wychodzisz moim zdaniem z błędnego założenia, że ktoś tu mówi o wprowadzeniu z doskoku modelu amerykańskiego. Ja dla przykładu postuluję uproszczenie przepisów, wywalenie niektórych durnych ograniczeń (komunikacja publiczna) usunięcie "celu posiadania", za to wprowadzenie obowiązku szkoleń lub udziału w zawodach dla każdego, kto chciałby broń nosić. Zostają badania lekarskie, parumiesięczny czas oczekiwania
  • Odpowiedz