Wpis z mikrobloga

Cześć, posiadam wzmacniacz Unitra PW3015 z dwoma kolumnami który dostałem od ojca. Kupił go po wyjściu z wojska prawie 40 lat temu, a później hajtnął się z moją matka i sprzęt poszedł w odstawke ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wzmacniacz i kolumny były regenerowane (wymiana membran i tranzystorów) ale od pewnego czasu jeden kanał działa gorzej. Po zamianie wejść kolumna podłączona do tego wejścia gra słabiej. Dźwięk jest przytłumiony i brzmi jakby grała pod wodą. Czy znacie w Gdańsku/Trójmieście kogoś kto zajmuje się naprawą takich sprzętów ? Kolejne pytanie to ile to może kosztować i czy warto w ogóle go naprawiać czy poszukać jakiegoś używanego japońca? (Możecie coś polecić od razu.) Nie jestem jakimś wielkim audiofilem ale słucham sporo muzyki wszelkiego gatunku i lubię jak ładnie gra plus mam gramofon Unitry do kompletu i troche starych płyt. Nie ukrywam, że sprzęt ma również wartość sentymentalną jako pamiątka.

#audiofile #elektrodazwykopem #audio #muzyka #gdansk #trojmiasto #elektronika #unitra
  • 3
@pufcyneracy: Ile może kosztować naprawa prostej usterki wzmacniacza składającego się z garści elementów dyskretnych? 50-100zł? O wiele trudniej będzie znaleźć kogoś, komu się zachce w nim grzebać. Czy warto, sam sobie odpowiedz. Finansowo naprawa i kupno używanej sprawnej sztuki wychodzi tak samo. Jeśli ma wartość sentymentalną, to oddaj do naprawy, niech sobie gra dalej :)