Wpis z mikrobloga

Hej Mikrokokosy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakiś czas temu pytałem o poradę w związku z brakiem sił na wyprostowanie torso przy wstawaniu z przysiadu.
https://www.wykop.pl/wpis/39549593/czy-dorzucenie-good-mornings-na-koniec-jako-akceso/

Dziś w końcu było mało ludzi i mogłem się nagrać z boku.
Wrzucam filmik z mojego obecnego maksa (85kg) z prośbą o ocenę czy jest bardzo źle i nad czym można by popracować (staż 3mc-e). Wołam @urak666 i @IntruderXXL bo pytaliście czy mam filmik i pomagaliście mi w tamtym wpisie :)
Póki co jeszcze high bar, bez pasa. Jak widzicie bardzo wyraźnie wpierw wstają biodra, a dopiero potem przy lekkim wychyleniu w przód podnosi się góra.

PS. Zajebiście zakrywanie twarzy zadziałało xD
#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
ArRog - Hej Mikrokokosy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakiś czas temu pytałem o poradę w związku z br...
  • 13
  • Odpowiedz
@ArRog: Odpiszę to co ostatnio, bo wszystko się zgadza...

Ja bym zrobił tak, zmiana na low bar, do tego zakup pasa i nauka jego AKTYWNEGO używania. Bo jestem niemal pewien teraz, że nie trzymasz napięcia, plecy nie są spięte, schodząc w dół tracisz jeszcze więcej napięcia, i plecy/tułów jest "miękki" bez napięcia dlatego wygląda to tak jak wygląda.

Wall squat jak zawsze pomoże, bo przez to że ściana blokuje wymusi
  • Odpowiedz
@beefislife: kurde, to porada w stylu „siadaj jak na kibel” dotyczy tylko lowbar? Fak, ja specjalnie uczyłem się siadać z biodra, bo prędzej tego nie robiłem :D i dużo lepiej mi się siada niż prędzej żeby było śmieszniej :) to tym bardziej zmieniam na lowbar ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ArRog: to co napisał @IntruderXXL: + zobacz na tor ruchu sztangi - zaraz przy wstawanie przesuwasz środek ciężkosci na palce, ciężar przestaje być na środku stopy. Skup się na wbijaniu pleców w sztangę i walkę o utrzymanie takiej pozycji w jakiej osiagasz głębokość.

Siadaj częściej i trenuj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@urak666: ja nawet sam czuję podczas wstawania, ze wychylam się do przodu i stad powstała moja teoria o słabej górze, bo nie mam siły jej podnieść wraz z ruchem biodra, tylko dopiero potem :D

Siadaj częściej i trenuj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Taki mam zamiar ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@VeXes: jeżu teraz w końcu rozumiem :D swoja drogą robić w kółko to samo ćwiczenie przez 3mc-e i cały czas się czegoś uczyć jest jednocześnie motywujące i demotywujące :D dziękuje!
  • Odpowiedz
@ArRog trzymaj spięcie pośladków przez cały ruch, to co wrzucił @VeXes, czyli łamanie jednocześnie bioder i kolan - tor sztangi powinien pozostać jak najbliżej pionu. Przy fazie ekscentrycznej nie puszczaj spięcia tułowia, pierś do przodu i staraj się odepchnąć od podłogi tak aby wstawać bardziej pionowo ¯\_(ツ)_/¯
Pas i lowbar bym sobie darował bo w niczym Ci to nie pomoże.
  • Odpowiedz