Wpis z mikrobloga

Miecz dwuręczny, którego właścicielem był ponoć Pier Gerlofs Donia, zwany też "Wielkim Pierem".
Wielki Pier był fryzyjskim piratem i dowódcą powstania, znanym ze swojej ogromnej siły i, jak sama ksywka wskazuje, rozmiarów - ponad 2 m wzrostu. Źródła podają, że potrafił ściąć mieczem kilka głów naraz i zaginał monety dwoma palcami. Sam miecz ma długość 2,15 m i waży ok. 6,6 kg.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii lub zaplusuj ten komentarz, bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

#historiajednejfotografii #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #miecze #bron #piractwo
Zwiadowca_Historii - Miecz dwuręczny, którego właścicielem był ponoć Pier Gerlofs Don...

źródło: comment_gfhNYYsnWtGigX2XqMWvexT31smIfXM4.jpg

Pobierz
  • 128
@Andi128: I powiem ci coś, co w ogóle przepali resztki twojego mózgu. Husarze naprawdę zakładali skrzydła do bitew. Nie wszyscy i niekoniecznie dwa, ale je mieli.
@eenki: nie, czekam aż w sensowny sposób uzasadnisz jak siała strach w całej europie, gdybyś napisał że zyskała w całej europie uznanie to przytoczone cytaty jak najbardziej to potwierdzają. Ale musisz przyznać że wydźwięk tych wypowiedzi jest zupełnie różnych chyba że dla ciebie zdobycie uznania i sianie strachu to to samo.
@Andi128: Mnóstwo wygranych bitew, cytaty osób zza granicy, które wyraźnie pisały, iż w otwartym polu, nikt i nic nie jest w stanie powstrzymać szarży husarii. Wszystkie "dowody", które chciałeś, to dostałeś. Teraz ja czekam na jakieś cytaty(ze źródłami), które potwierdzą twoją tezę, iż husaria walczyła z wojskami wyposażonymi jak armie z południowej Azji i ogólnie, to była przeciętna formacja. Ale to musisz wziąć jakieś książki do przeczytania. Z mojej strony koniec
@Pondo_Sinatra: Stekiem bzdur było lekko przesadne zdjęcie obrazujące rosłego konia? Ja też pisałem poważnie. Szkoda że nie masz pretensji że ten koń w ogóle nigdy przecież nie należał do Polaka a już na pewno nie do husarza. Trochę dystansu człowieku... widzisz jakąś śmiertelnie poważną adnotację przy tym koniu? bo ja widzę tylko zblazowany uśmiech Kermita.
@Pondo_Sinatra: Pominąłeś słowo klucz "Twoja logika", nie ta będąca podstawą nauk. Proponuje jednak może zakończyć tą bezproduktywną dyskusję i przy najbliższej okazji jak będzie poruszony motyw husarii to podyskutujemy, Ty swoją logiką a ja z moim przekazem z źródeł. Bez zdjęć dużych kucyków i argumentów niepotwierdzonych żadną publikacją. Aloha
@Zwiadowca_Historii: Dlaczego twierdzisz, że moja logika nie jest podstawą nauk? Miałem i taki przedmiot na studiach . Jak już argumentujesz, że zapomniałem 'moja' , to wskaż gdzie popełniłem błąd. Rozumiem, że tym razem argumentem na to jest to, że Twoja jest 'twojsza'. Skoro uważasz tę dyskusję za bezproduktywną, to zastanów się na chłodno dlaczego nic z niej nie wyniosłeś.
@Pondo_Sinatra: Jak można twierdzić że ma się rację stawiając za potwierdzenie swojego słowa "własną logikę" przeciwko jak to nazwałeś historii którą się nie da udowodnić. Z tym że oni to udowodnili właśnie w trakcie wykopalisk, czy potwierdzając jedne podania innym źródłem, nikt tych rzeczy nie publikuje w filmach z żółtymi napisami. Piłem głównie do tego że zaatakowałeś mnie z powodu zdjęcia tego kuca z tym uśmieszkiem, samemu coś sobie dopisując a