Wpis z mikrobloga

Cześć anoni, mam taki problem, mianowicie - w ramach projektu z sztucznej inteligencji ustaliłem z prowadzącym, że zrobię własną adaptację "sneaka", która umożliwi sterowanie tytułowym wężem komendami "góra/dół/lewo/prawo". No i tu zaczyna się problem, bo doświadczenia w tej dziedzinie nie mam żadnego, a okazuje się, przetwarzanie mowy nie jest prostym tematem. Nie szukam gotowego rozwiązania, ale byłby ktoś z was w stanie wskazać jakiś najlepszy algorytm do tych spraw, biorąc jedak pod uwagę możliwości studenta? (raczej słabo będzie z danymi testowymi do trenowania sieci, a prowadzący zabronił korzystania z anglojęzycznych zbiorów).

#ai #sztucznainteligencja
i dam #programowanie bo w sumie powiązane
  • 9
@kenoza: Jeszcze nigdy nie pracowałem z tą biblioteką, ale tutoriale online wyglądają obiecująco. Tu wesoły pan tłumaczy jak to działa, nie jest to pełna implementacja, ale coś można z tego wyciągnąć: https://www.youtube.com/watch?v=u9FPqkuoEJ8 . Niestety trochę demotywuje fakt, że cały proces jest złożony i w sumie nie dowiem się (albo nie zrozumiem) jak to działa, bo temat jest skomplikowany, a dostępne do niego dokumentacje matematyczne daleko wykraczają poza poziom nauczania na uczelni.