Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 100k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 50k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 5 lat oszczędzając.

Zarabiam około 4500 zł miesięcznie odkładam 2500zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 2 lata oszczędzania na wykończenie i w wieku 28 lat będę miał swój własny domek.
Pozdro dla wariatów.

#budynek #mieszkanie #dom #przemyslenia #oswiadczenie #chwalesie
korporacion - Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu okoł...

źródło: comment_5ZOfb0Bq6jLBnC4zcY0c6hQ98hQtmEZt.jpg

Pobierz
  • 454
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korporacion max 4 pokoje (łącznie z poddaszem) z jedną łazienką, na wypizdowiu, gdzie zaraz pewnie jebną Ci trasę 500m od domu i nigdy nie będziesz mógł okna otworzyć. Jak budować dom, to prawdziwy, a nie taki szałas. Za taki metrarz, to jednak poproszę mieszkanie, gdzie nie musisz się martwić o każdą pierdołę (zwłaszcza, że wszystko zrobione po kosztach), a masz chociaż dobrą lokalizację
  • Odpowiedz
@korporacion: Ładnie cwany trollku. Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że garaż w domu to kiepski pomysł, który odchodzi do lamusa. Znam kilka osób które zlikwidowały taki pomysł na rzecz dodatkowego pomieszczenia. Lepiej walnąć blaszaka czy jakiś murowany garaż obok.
  • Odpowiedz
apierologia to są ogromne koszty. To jest dopiero początek, najwięcej czasu i pieniędzy pochłania wykończenie domu. Same meble kuch


@Cejrondo: Proszę na priv/mikroblogu o dokładne wyliczenia co i ile Panu pięniedzy pochłonneło - dziękuję
  • Odpowiedz
@TiredLawyer: 10k za meble łazienkowe, pralkę, suszarkę i lustro? Trzymajcie mnie... 8k za robociznę? To ile Ty im płacisz za metr kwadratowy? P--------z jak potłuczony. Zależy kto jakie ma wymagania. 25k to za łazienkę full wypas z marmurowym blatem chyba i złotymi bateriami.
  • Odpowiedz
@korporacion: 50k na wykończenie ? Chyba żartujesz ... kuchnia wyniesie około 20-30-nawet jak kupisz w ikea. Łazienka ok 10 i to tak na biedę . A gdzie instalacja , wykończenie środka .... 100 to pójdzie jak ta lala:) mimo wszystko jak nie bajt to gratki:)
  • Odpowiedz