Wpis z mikrobloga

Instytut Pamięci Narodowej powinien zostać zniszczony bo wybiela ludobójstwa, czego dowodzą haniebne wnioski ze śledztwa dotyczące bandyty Romualda Rajsa, pseudonim Bury.
Mój ulubiony fragment:

W naszej ocenie tragiczne zdarzenia spowodowane przez „Burego” i jego żołnierzy nie odpowiadają definicji zbrodni ludobójstwa, określonej w Konwencji ONZ z 9 grudnia 1948 r. jako: „czyn dokonany w zamiarze zniszczenia w całości lub części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych jako takich”. Uważamy, że „Bury” nie działał z zamiarem zniszczenia (ani w całości, ani w części) społeczności białoruskiej lub też społeczności prawosławnej zamieszkałej na terenie Polski w jej obecnych granicach. Miał przecież możliwości, by puścić z dymem nie pięć, ale znacznie więcej wiosek białoruskich w powiecie Bielsk Podlaski.


Cały komunikat tutaj
Meme poglądowe, inspirowane tym.

#neuropa #4konserwy #historia #bekazpisu #ipn #zolnierzewykleci #polityka
Majk_ - Instytut Pamięci Narodowej powinien zostać zniszczony bo wybiela ludobójstwa,...

źródło: comment_aCBDxhFyZDEF2aX2YOGI53pWucJ6liq9.jpg

Pobierz
  • 177
  • Odpowiedz
I gdzie tu jest napisane, że mordowanie dzieci jest bohaterstwem?


@AndrusZgc: gdzie ja coś takiego napisałem?
to twoje stwierdzenie :

Jeżeli Ty byś się zachowywał w każdej życiowej sytuacji jak bohater to naprawdę gratuluje ale bardzo w
  • Odpowiedz
a o czym rozmawiamy? O mordowaniu noworodków przez Łupaszkę


@stjimmy: O zbrodniach odwetowych i ich ocenie, Ty je oceniasz negatywnie w każdej postaci, ja się powstrzymuję od oceny bo sam nie wiem jakbym się zachował w sytuacji podobnej jak byli czy członkowie wileńskiego AK czy członkowie dywizji Wołyńskiej. I nie Łupaszko nie zamordował żadnego dziecka, wydał rozkaz pacyfikacji wsi to coś innego niż morderstwo a mianowicie sprawstwo polecające.
  • Odpowiedz
oraz ich rodzin?


@B0RG: a czym sobie dzieci zasłużyły na zamordowanie? czy jeśli mój ojciec coś #!$%@? to należy mi się kulka w łeb, mimo że widuję się z nim tylko na święta i mam inne poglądy?
  • Odpowiedz
gdzie ja coś takiego napisałem?


@stjimmy: 5 minut temu

przykre dla mnie jest to , że nazywasz bohaterstwem to że ktoś by nie zamordował noworodka.

kiedy rozmawiamy o zbrodni
  • Odpowiedz
Dałem linka do rekonstrukcji zdarzeń - poczytaj i się dowiesz zanim masowo klepać komentarze.


@ediz4: Standard. Atak osobisty i szybciutka zmiana tematu. A odpowiedzi na pytanie brak. No to jeszcze raz.Jakie były motywy, jeśli nie etniczne, zabójstwa 30 furmanów w Puchałach Starych?

Nie wiesz kto się podpisał? przecież tam masz wymienione osoby jak i publikacje o które
  • Odpowiedz
Jakie były motywy, jeśli nie etniczne, zabójstwa 30 furmanów w Puchałach Starych?


@Andreth: Na jednej z konferencji praiwocwych historyków tłumaczono to tym, żefurmani byli przy oddziale przez dłuzszy okres i sami się wygadali co do swoich pogladów i sotsunku do polskiego podziemia i rzekomo zabito tylko tych co popierali komunistów. Ale nie podali jakie mają na to dowody.
  • Odpowiedz
@Reiter: A ty wiesz, gdzie jest Kowel i jaka odległość dzieli go od Hajnówki i okolic, czy nie bardzo? Jak zachowanie Białorusinów (bojówek? żołnierzy? kogo? - zresztą z opisu wynika, że humanitarne) w okolicy Kowla ma usprawiedliwiać mordowanie ludności cywilnej na Podlasiu?

@AndrusZgc: Akurat Szendzielarz jest moim zdaniem ofiarą propagandy z obu stron. Święty zapewne nie był (fakt jest faktem, że za mord w Dubinkach nie wyciągnął żadnych konsekwencji, a przynajmniej nic o tym nie wiadomo, co sugeruje że jednak aprobował), ale należy jego czyny oceniać osobno , a nie wrzucać go do jednego worka z Burym, Ogniem i NSZ-owcami mordującymi Żydów w kieleckim. Cóż, "na wojnie pierwszą ofiarą jest prawda".

Strona lewa wszystkich Wyklętych na podstawie jednostkowych przypadków wrzuca do worka
  • Odpowiedz
Standard. Atak osobisty i szybciutka zmiana tematu. A odpowiedzi na pytanie brak. No to jeszcze raz.Jakie były motywy, jeśli nie etniczne, zabójstwa 30 furmanów w Puchałach Starych?


@Andreth: Mam Ci cytować opracowanie? Nie umiesz czytać? Tu masz podsumowanie

W przedmiotowym artykule zakwestionowaliśmy, z powodów przypomnianych w niniejszym tekście, rozpowszechnioną tezę (przyjętą w uzasadnieniu postanowienia o umorzeniu śledztwa w sprawiesygn. akt S 28/02/Zi), że kryterium podziału na rozstrzelanych i zwolnionych przez żołnierzy 3. Brygady NZW furmanów była narodowość białoruska lub wiara prawosławna. Jednocześnie zaprezentowaliśmy nasz pogląd na to, co w rzeczywistości było tym kryterium, a także przedstawiliśmy przesłanki, które legły u podstaw takiego naszego stanowiska. Nadal uważamy, że kryterium tego podziału był stosunek do państwa polskiego i reżimu komunistycznego oraz gotowość do współpracy z oddziałem wojska komunistycznego, za jakie wobec furmanów podawali się partyzanci 3. Brygady NZW....

A co do zwolnionych o których
  • Odpowiedz
@szurszur: Aha i to

Na jednej z konferencji praiwocwych historyków tłumaczono to tym, żefurmani byli przy oddziale przez dłuzszy okres i sami się wygadali co do swoich pogladów i sotsunku do polskiego podziemia i rzekomo zabito tylko tych co popierali komunistów. Ale nie podali jakie mają na to dowody....

Czyli jak historycy mówią coś co ci nie pasi to są prawicowi - i tak właśnie wygląda z wami dyskusja. Dowodem
  • Odpowiedz
@ediz4: Dla mnie nie ma wielkiego znaczenia czy to było ludobójstwo czy nie i o to się tu nie spieram (ale oczekuję podjecia śledztwa a nie wruzcenia oświadczenia). Zreszta sam o ile nie cytowałem unikałem tego zwrotu to wolałem stosowac bezpieczniejsze ''zbrodnia wojenna'' lub jeszcze bardziej neutralne.
Dlatego dla mnie nic tu Bury nie zyskał. A ci dowódcy , którzy sa powiązani z mordami na cwyilach nie powinni być gloryfikowani
  • Odpowiedz
Nie wiem czy wiesz ale takie komunikaty są przeważnie aninimowe.


@ediz4: Czyli autorzy są nieznani. O tym właśnie pisałam, co spowodowało z jakiegoś powodu emocjonalne, delikatnie rzecz ujmując, ataki z twojej strony.

A co do nazwisk masz tam całą
  • Odpowiedz
Dlatego dla mnie nic tu Bury nie zyskał. A ci dowódcy , którzy sa powiązani z mordami na cwyilach nie powinni być gloryfikowani na szczeblu państwowym. Zgodnie zresztą z listem jaki politycy PiS wysłali do Ukrianców gdzie właśnie taką deklarację co do Polski złożyli.


@szurszur: A którzy są?

Działanie IPN to tylko efekt wypromowania zwrotu ''lubdobojstwo'' w uchwale o rzezi wołyńskiej i zorientowanie się po czasie, że przypisano je tez wykletym. Kolejny dowód na bałagan....

Tu nie chodzi o jakiś tam zwrot ludobójstwo a o definicje z konwencji ONZ
  • Odpowiedz
Czyli nie ma żadnych nowych "ustaleń", nie ma żadnej "zmiany kwalifikacji" (umorzone śledztwo trzeba wznowić, by cokolwiek zmieniać), jest sobie publicystyka udająca dokument o znaczeniu prawnym. Tłumacząca: "to nie było ludobójstwo, bo przecież mógł zabić więcej a nie zabił, no i przedtem tego nie robił". Jakość tej argumentacji każdy może ocenić samodzielnie.


@Andreth:

Zgodnie z Ustawą z 23 lutego 1991 r. o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych
  • Odpowiedz