Wpis z mikrobloga

Instytut Pamięci Narodowej powinien zostać zniszczony bo wybiela ludobójstwa, czego dowodzą haniebne wnioski ze śledztwa dotyczące bandyty Romualda Rajsa, pseudonim Bury.
Mój ulubiony fragment:

W naszej ocenie tragiczne zdarzenia spowodowane przez „Burego” i jego żołnierzy nie odpowiadają definicji zbrodni ludobójstwa, określonej w Konwencji ONZ z 9 grudnia 1948 r. jako: „czyn dokonany w zamiarze zniszczenia w całości lub części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych jako takich”. Uważamy, że „Bury” nie działał z zamiarem zniszczenia (ani w całości, ani w części) społeczności białoruskiej lub też społeczności prawosławnej zamieszkałej na terenie Polski w jej obecnych granicach. Miał przecież możliwości, by puścić z dymem nie pięć, ale znacznie więcej wiosek białoruskich w powiecie Bielsk Podlaski.


Cały komunikat tutaj
Meme poglądowe, inspirowane tym.

#neuropa #4konserwy #historia #bekazpisu #ipn #zolnierzewykleci #polityka
Majk_ - Instytut Pamięci Narodowej powinien zostać zniszczony bo wybiela ludobójstwa,...

źródło: comment_aCBDxhFyZDEF2aX2YOGI53pWucJ6liq9.jpg

Pobierz
  • 177
  • Odpowiedz
problemem nie jest sama definicja i tego, że Bury rzeczywiście nie dokonał aktu ludobójstwa tylko tłumaczenie rodem z wypracowania jakiegoś gimba. Ale widzę, że to trend w IPN, popatrz chociażby na tekst o Marksie


@stjimmy: Wycięte z całości może tak wyglądać ale tak nie jest - uzasadnienie jest logiczne i poparte kilkoma publikacjami.
  • Odpowiedz
@ediz4: Jakbyś przeczytał odnosi się do pierwszego komentarza pod autorstwa @ZaplutyKarzelReakcji

trochę nie do końca rozumiem dlaczego obecna władza chce udawać, ze w naszym narodzie nie było szumowin takich jak bury albo były ale mniejsze

Więc odpisałem mu dokładnie dlaczego.

A ty najpierw doucz się kim jest Piotr Osęka. Bo serio "komunistyczny profesor" o kimś, kto nie dość, że w 1989 miał 16 lat, to jeszcze jest synem znanego
  • Odpowiedz
uzasadnienie jest logiczne i poparte kilkoma publikacjami.


@ediz4: no nie zgodzę się. Tak samo nie widzę powodu żeby usprawiedliwiać jakiekolwiek morderstwa lokalnej ludności motywowane jej "poparciem dla komunizmu"
  • Odpowiedz
@B0RG: ale brak jest jakichkolwiek dowodów by ci zamordowani ludzie w jakikolwiek sposób współpracowali z sowietami/nazistami. Jeżeli są to je przedstaw.

Na tą chwilę to wygląda tak, że zostali zabici dlatego, że byli narodowości białoruskiej i wyznania prawosławnego.
Mam takie pytanie off-topic: Czy popierasz mordowanie ludzi wyznania prawosławnego?
  • Odpowiedz
@Sierkovitz: A coś na temat będzie czy nie?
@stjimmy:

no nie zgodzę się. Tak samo nie widzę powodu żeby usprawiedliwiać jakiekolwiek morderstwa lokalnej ludności motywowane jej "poparciem dla komunizmu" .....

No możesz się kłócić z tymi historykami - nie mój problem. Tu nie ma żadnego usprawiedliwiania a wyjaśnienie motywów działania oddziałów Burego i kwalifikacja czynu.
  • Odpowiedz
@PhoenixSoul: Czy osoby twojego pokroju raczą zapoznać się z rekonstrukcją zdarzeń czy będą pisać komentarze bez kompletnej znajomości tematu? Wiesz że oddziały burego podszywały się pod oddziały komunistyczne? Wiesz że w związku z tym wypytywały ludność o działaczy i typowali osoby do zabicia?

Na tą chwilę to wygląda tak, że zostali zabici dlatego, że byli narodowości białoruskiej i wyznania prawosławnego.....

Tak jak 40 ze 120 partyzantów Burego.
  • Odpowiedz
No możesz się kłócić z tymi historykami - nie mój problem.


@ediz4: od tego jest dyskusja historyczna
I nie zmienia to faktu, że IPN nie zachowuje się jak państwowa, poważna historyczna instytucja tylko jak jakiś gimbo-portal prowadzony przez nastolatka
  • Odpowiedz
To idź na jakiś panel IPN-u i wykaż że się mylą


@ediz4: no tu nie potrzeba chyba dyskusji skoro IPN wrzuca posty wychwalające morderców, nazywa Marksa per "zły intelektualista" czy stosuje emotki jak gimbus
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: Geniusze polityki mają pretensje, że RP podejmuje się odkłamywania komunistyczej propagandy kłamństw, że nie wpisuję się w politykę historyczną Izraela, gdzie Polacy podas IIWŚ właściwie byli z III Rzesza.

Dalej róbcie tak dalej, może plusiki z troll kont i zwoływanych ameb umysłowych was oślepią na skale zidiocenia jaką prezentujcie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Majk_: fajna ta argumentacja, taka nie za pełnosprawna xD
Jestem prawak z krwi i kości, ale jak widzę takie argumenty no to mnie słabi. Ja rozumiem pociągnąć pod sąd wojenny tego a tego co się spruł niemcowi czy innemu NKWD, ale zabijać kilkuletnie dzieciaki w imię ideologii to jest patologia, obojętnie kto tego dokonuje.
A to, że tak się boją sprawdzić, jak to naprawdę było też jest mocno zastanawiające. Jak
  • Odpowiedz