Wpis z mikrobloga

Instytut Pamięci Narodowej powinien zostać zniszczony bo wybiela ludobójstwa, czego dowodzą haniebne wnioski ze śledztwa dotyczące bandyty Romualda Rajsa, pseudonim Bury.
Mój ulubiony fragment:

W naszej ocenie tragiczne zdarzenia spowodowane przez „Burego” i jego żołnierzy nie odpowiadają definicji zbrodni ludobójstwa, określonej w Konwencji ONZ z 9 grudnia 1948 r. jako: „czyn dokonany w zamiarze zniszczenia w całości lub części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych jako takich”. Uważamy, że „Bury” nie działał z zamiarem zniszczenia (ani w całości, ani w części) społeczności białoruskiej lub też społeczności prawosławnej zamieszkałej na terenie Polski w jej obecnych granicach. Miał przecież możliwości, by puścić z dymem nie pięć, ale znacznie więcej wiosek białoruskich w powiecie Bielsk Podlaski.


Cały komunikat tutaj
Meme poglądowe, inspirowane tym.

#neuropa #4konserwy #historia #bekazpisu #ipn #zolnierzewykleci #polityka
Majk_ - Instytut Pamięci Narodowej powinien zostać zniszczony bo wybiela ludobójstwa,...

źródło: comment_aCBDxhFyZDEF2aX2YOGI53pWucJ6liq9.jpg

Pobierz
  • 177
  • Odpowiedz
@dingi_dong:

Pytał ciebie ktoś o cokolwiek? Piszę do ciebie? Rozmowa toczy się cały czas o mordzie na dzieciach, który jak widać jest okej, jeżeli:...

Widzę że masz jakieś problemy to piszę.

Więc skończ i idź się przewietrz to ty. Przychodzisz tutaj, nie czytasz dyskusji i wyskakujesz jak Filip z konopii ze swoimi bzdurami...

Przecież to nie ja napisałem - serio idź się przewietrz
  • Odpowiedz
e a wydał rozkaz co dla wielu lewaków już zbrodnią nie jest


@AndrusZgc: dla mnie jest

Chyba, że Ty potrafisz ocenić w kategoriach zero-jedynkowych takie działania, ja niezbyt.


@AndrusZgc: morderstwa kobiet i dzieci będę oceniać zero-jedynkowo
  • Odpowiedz
tak, mordowanie dzieci to jest #!$%@?ństwo. Tak czy siak. W skali ogólnej zjawiska jakim są "Żołnierze Wyklęci" - nie rozumiem tych całych szopek z 1. marca, po #!$%@? to jest to ja nie wiem.


@Tosca303: Jak mordowanie dzieci ma się w skali ogólnej do Wyklętych i negacji przez Ciebie ich święta? Te przypadki w okresie 1944-1963 można policzyć na palcach w skali kilkuset tysięcy osób represjonowanych przez system, walczących w
  • Odpowiedz
@stjimmy: No jeżeli potrafisz dokonać takiej oceny to spoko, jednak mi ciężko jest poczuć co czuli ludzie w tamtym czasie i jak ja bym się zachował kiedy moją rodzinę wymordowano by w bestialski sposób, pewnie chciałbym zemsty jak zresztą było tak w przypadku Wileńszczyzny, Wołynia z Małopolską Wschodnią czy Zamojszczyzny, bo jak tak zero-jedynkowo oceniamy to zbrodniczymi organizacjami jest i Armia Krajowa czy Bataliony Chłopskie (akcje odwetowe na wsie niemieckie
  • Odpowiedz
kiedy moją rodzinę wymordowano by w bestialski sposób,


@AndrusZgc: i zabiłbyś 2 - miesięczne dziecko? No to fajnie masz, a niektórzy nadal się oburzają na banderowców i ich metody
  • Odpowiedz
No dokładnie, nie ty napisałeś, a mimo to się #!$%@? do nieswojej dyskusji każąc mi iść się przewietrzyć. Puknij się w głowę, ochłoń i wróć


@dingi_dong: Bo piszesz kompletne bzdury bez względu na kontekst dyskusji.
  • Odpowiedz
Chyba, że cyrkiem nazywasz marsz w Hajnówce dla Burego, wtedy pełna zgoda bo to cyrk.


@AndrusZgc: Moim osobistym zdaniem przeszliśmy długą i krętą drogę, a celu jeszcze nie widać - niestety od okresu totalnego zwalaczania podziemia niepodległościowego, poprzez brak konkretnego wyjaśnienia wszystkich wydarzeń nawet na procesach sądowych bo by się jeszcze okazało że za część działań bandyckich to jednak odpowiadają pozorowane grupy MO - KBW a jak już kogoś odstrzelono
  • Odpowiedz
@stjimmy: Skąd mam wiedzieć co bym zrobił? Skoro Ty jesteś pewny siebie w każdej sytuacji w życiu to gratuluje. Ja nie jestem i nie wiem jakbym się zachował będąc w takiej sytuacji, nie wiem jakbym się zachował będąc w obozie czy bym bohatersko pomagał innym czy jednak patrzył tylko na siebie i był np. kapo. Dopóki nie będę w takiej sytuacji to się tego nie dowiem, proste.
Nie wnikam, że
  • Odpowiedz
@ediz4: Ty piszesz bzdury co sam przyznajesz - nie ty napisałeś wypowiedź, nie ty jesteś żadną stroną w dyskusji, a mimo to masz coś do powiedzenia. Po prostu spłyń koleś i wróć do swojej dyskusji.
  • Odpowiedz
No ok. Ale w takim razie należy przyjąć, że nadal obowiazuje poprzednia wykładnia, a to obecne zdanie to anonimowe streszczenie opinii z prawackiej strony.


@szurszur: Zmieniła się jedynie kwalifikacja. Przyjmować możesz co chcesz - liczy się to co jest prawdą.
  • Odpowiedz
Moim osobistym zdaniem przeszliśmy długą i krętą drogę, a celu jeszcze nie widać - niestety od okresu totalnego zwalaczania podziemia niepodległościowego, poprzez brak konkretnego wyjaśnienia wszystkich wydarzeń nawet na procesach sądowych bo by się jeszcze okazało że za część działań bandyckich to jednak odpowiadają pozorowane grupy MO - KBW a jak już kogoś odstrzelono to zasłużył bo był np. Białorusinem w niemieckim mundurze, poprzez nastepne całkowite zapomnienie tematu aż po dzisiejszy hura wręcz idiotyczny pato-patriotyzm, bo inaczej tego nie mogę nazwać.


@Tosca303: Zgodzę się, trochę poszło to nie w tę stronę w którą powinno. Zamiast konkretnego przerobienia tematu, rozliczenia zbrodni, zbadania kwestii band pozorowanych przeszliśmy do etapu gdzie opór antykomunistyczny został zredukowany do hucpy z Burym, Inki i patriotycznych bluz. Nie tędy droga.

jakieś szopki jak marsze i rajdy. Po co to
  • Odpowiedz
porównywanie zbrodni Łupaszki do sytuacji więźniów obozów koncetracyjnych pokazuje tylko Twój brak wiedzy


@stjimmy: Raczej Twój brak umiejętności czytania. Skoro nie potrafisz przeczytać prostego tekstu o tym, że okres wojenny był trudny to nie mam pojęcia po co bierzesz udział w dyskusji. Jeżeli Ty byś się zachowywał w każdej życiowej sytuacji jak bohater to naprawdę gratuluje ale bardzo w to wątpię.
Zresztą jeżeli zbrodnia odwetowa dokonana w afekcie jest dla
  • Odpowiedz
Jeżeli Ty byś się zachowywał w każdej życiowej sytuacji jak bohater to naprawdę gratuluje ale bardzo w to wątpię.

Zresztą jeżeli zbrodnia odwetowa dokonana


@AndrusZgc: przykre dla mnie jest to , że nazywasz bohaterstwem to że ktoś by nie zamordował noworodka.

ale bardzo w
  • Odpowiedz
@Majk_:

Niedługo potem grupa żołnierzy dowodzona przez Rajsa została zatrzymana w rejonie Kowla przez oddział uzbrojonych Białorusinów, i odesłana do Berezy Kartuskiej w celu złożenia broni i zdania koni. Rajs został wkrótce zwolniony i wrócił do Wilna


Tak Białorusini zachowali się w 1939 roku.

Pozdrawiam
  • Odpowiedz
przykre dla mnie jest to , że nazywasz bohaterstwem to że ktoś by nie zamordował noworodka.


@stjimmy: Widzę, że lewactwo nie potrafi czytać ale do manipulacji pierwsze. Gdzie napisałem, że zamordowanie noworodka jest bohaterstwem. Dokładny cytat proszę.

Ja współczuję tobie wybielania osób które stworzyły ideologie totalitarne jak Marks co czynisz wyżej w tym wątku gdzie jesteś oburzony sprzeciwem IPN-u wobec gloryfikacji tej osoby co jest nagminne choćby w Niemczech ale
  • Odpowiedz
@AndrusZgc: a o czym rozmawiamy? O mordowaniu noworodków przez Łupaszkę

że okres wojenny był trudny to nie mam pojęcia po co bierzesz udział w dyskusji. Jeżeli Ty byś się zachowywał w każdej życiowej sytuacji jak bohate


@AndrusZgc:
  • Odpowiedz