Wpis z mikrobloga

Dostałem umowe na psa, a w srodku taki zapis:

Hodowcy w ciągu 5 lat od dnia zawarcia niniejszej umowy przysługuje prawo odkupu psa za cenę wskazaną w niniejszej umowie bez obowiązku zwrotu nakładów poczynionych przez Kupującego na rzecz psa.


to normalne?
#pytanie #psy #prawo
  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rabusek: Chodzi pewnie o to, że na wypadek, gdyby pies okazał się egzemplarzem wystawowym, chcą mieć do niego prawa. Zapis z pokryciem jest o tyle dziwny, że hodowle na ogół wymagają sterylizowania zwierząt.
  • Odpowiedz
@Rabusek: No spoko. Wiesz, nawet hodowle szczurów mają swoje dziwne przepisy :D np. mogą Cię w każdej chwili odwiedzić, żeby sprawdzić jak się mają ich zwierzaki, masz im co pół roku pisać sprawozdanie czy są zdrowe, jak zdechną to zrobić na swój koszt sekcję zwłok itp. Głównie po to, żeby do dalszego rozrodu selekcjonować najlepsze (i najzdrowsze) egzemplarze. Ja tam ich trochę rozumiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rabusek ta, ale za granicę ta laska nie pojedzie kryć sukę. Januszowe zagranie, żeby za darmo moc kryć (normalnie kosztuje to ok 1500-3000 w zależności od rasy), plus to prawo odkupu psa to w ogóle xD
  • Odpowiedz
@Rabusek Ten punk 14. najbardziej mnie zmartwił i na coś takiego w życiu bym nie poszła.
Dobrze że sobie to wyjaśniliście. Być może doszło do pomyłki i umowa dotyczyła sprzedaży suki hodowlanej/reproduktora do innej hodowli :)
Zapis o prawie pierwokupu jest bardzo dobry. Hodowcy nie są wróżkami i nie zawsze da się wyczuć jakim ludziom powierzają swoje zwierzaki. Bywają sytuacje ekstremalne gdzie coś poszło nie tak, piesek się znudził więc poszedł
  • Odpowiedz