Wpis z mikrobloga

Mirki jeżdżące na #narty #snowboard na czym waszym zdaniem łatwiej nauczyć się jeździć? Chciałabym w trakcie przyszłej zimy się nauczyć jeździć i nie wiem w co celować, czy narty czy jednak lepiej snowboard. Jeśli macie porównanie to proszę o doradzenie :)
  • 17
@norepinefryna: Jestem fanem narciarstwa, moi przyjaciele z kolei śmigają na desce. Początki łatwiejsze i mniej bolesne są na pewno na nartach, jednak pytanie, czy w przyszłości również chcesz na nich jeździć. Wybierz i naucz się porządnie jednego.
@fortySeven: o właśnie o to mi chodziło, gdzie jest łatwiej dojść do takiego momentu żeby nie bać się o własne życie :D a czemu wolą teraz deskę? Deska wydaje mi się być trochę bardziej skomplikowana w opanowaniu i w utrzymaniu równowagi
@norepinefryna: zacząć jest łatwiej na nartach, co jest spowodowane chociażby naturalną pozycją i twarzą skierowaną przed siebie. Na desce jeździsz bokiem. Z kolei zarówno na nartach jak i na desce potrzeba dużo czasu, żeby jeździć bardzo dobrze technicznie. Początki z deską są bardzo bolesne, szczególnie cierpi kość ogonowa i nadgarstki. Warto wziąć instruktora, po na 99% nawet wstanie może być zabawną i problematyczną deską dla kogoś, kto nigdy nie jeździł ani
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@norepinefryna: jedno i drugie da taka sama frajdę. Z nauka może być różnie. Znam przypadki że dzieciaki ni cholery na desce nie mogły załapać, a na nartach od strzała. Sa tacy dla których nie ma różnicy. Natomiast prawie wszyscy uczący się na deskach mają problem z zostaniemy się na górę stoku :)
Dlatego osobiście proponowałbym najpierw narty ale po jakimś czasie jak najbardziej spróbować deski.