Wpis z mikrobloga

Od ponad 50 godzin w #wenezuela trwa blackout. 15 osób wymagających dializ zmarło, bo nie ma dostępu do sprzętu medycznego.

Brak prądu oznacza: brak światła, brak wody, brak linii telefonicznych, brak internetu.

Od 20 godzin z żadnym ze swoich znajomych z Wenezueli nie mam kontaktu. Z bratem (#bezplanu) też nie.

Przy tym wszystkim nasila się walka #maduro - #guaido. Guaido wzywa do marszu na stolicę.

Maduro oskarża USA o atak cybernetyczny i wywołanie blackoutu. Co ciekawe, Forbes twierdzi, że jest to możliwe - https://www.forbes.com/sites/kalevleetaru/2019/03/09/could-venezuelas-power-outage-really-be-a-cyber-attack/#51cedc91607c

Na zdjęciu Wenezuelczycy jeżdżą po mieście szukając sygnału poprzez podpięte do samochodowych ładowarek telefony
ciekawehistorie - Od ponad 50 godzin w #Wenezuela trwa blackout. 15 osób wymagających...

źródło: comment_sugZJDBOzKPApHsWMaoXxBWUyDGhKtKh.jpg

Pobierz
  • 233
  • Odpowiedz
w najbliższej przyszłości miałem plan budowy mini bunkra

Z zapasami jedzenia nia kilkanaście dni

I prądu na przynajmniej miesiąc

Zostałem wysmiany przez znajomych bo po co -_-

A teraz widzę ze to może być dobry pomysł.


@Krypi75: Budujesz bunkier i informujesz o tym innych? Zajebista strategia surwiwalowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Toxicowski: USA akurat niespecjalnie potrzebuje tej ropy, bo oni mają teraz tę swoją łupkową. To już nie 2001 rok, inne realia. Jeśli o coś chodzi Amerykanom to o: wyczyszczenie całego swojego podwórka z socjalistycznej zarazy (jak to oni traktują) - Wenezuela, Nikaragua i Kuba. Później zagospodarowanie tych rynków oczywiście ale myślę, że nie na zasadzie Iraku, bardziej cywilizowanie. No i na pewno ważne sa głosy latynosów w wyborach 2020. Jakby
  • Odpowiedz
@boryspo: nie no, oczywiście wiadomo, że to nie jest nic ale tam jest też sporo długów wobec Rosjan i Chin opartych na tej ropie. Warto też pamiętać, że to jest tzw. ciężka ropa, która wymaga oczyszczenia czyli inwestycji w infrastrukturę. To nie jest tak, że wchodzimy i bierzemy ropę.
  • Odpowiedz
Wiele osób pyta gdzie jest ONZ. Odpowiem zatem. ONZ jest w dupie. Tam zwykle jest, tam była podczas wymordowania 1,5 mln mieszkańców Rwandy, tam była podczas srebrnicy, tam jest gdy #!$%@? jemen.

Ta instytucja jest #!$%@? warta. Serio. Jest jeszcze bardziej niedołężna niż liga narodów. Ludzie na świecie umierają w męczarniach a oni się zajmują homopropaganda w krajach wysoko rozwiniętych, w których mieszka może z 5% ludzi na świecie.
  • Odpowiedz
@ciekawehistorie: wenezuela interesuje mnie równie bardzo jak jakieś zwierzątko wymierające z tego świata, fajnie na to popatrzyć od czasu do czasu i poczytać czemu znika z tego świata. Co do geopolityki to wenezuela i jej zasoby są własnością usa - jest bliżej.
  • Odpowiedz
@epll: W Szczecinie parę lat temu, chyba z 10 był totalny blackout przez dobre 12 godzin. Nie działało nic. Nadajniki GSM po kilku godzinach siadły, stacje benzynowe nie działały.
  • Odpowiedz
Ostatnio jak wszedłem na stronę polskich wojsk cyber obrony to mi się rozpłynęła po całym smartfonie bo była nieresponsywna.


@ciekawehistorie: No tak - przecież wiadomo, że do głównych zadań IT Sec należy projektowanie responsywnych stronek z ładnym layoutem :) Ja rozumiem, że w Polsce generalnie jest niezbyt różowo, ale jak można pieprzyć takie głupoty...

Spokojnie znajdziesz źle wykonane strony firm, które mają milionowe zyski. Czy to świadczy o tym, że
  • Odpowiedz