Wpis z mikrobloga

Od ponad 50 godzin w #wenezuela trwa blackout. 15 osób wymagających dializ zmarło, bo nie ma dostępu do sprzętu medycznego.

Brak prądu oznacza: brak światła, brak wody, brak linii telefonicznych, brak internetu.

Od 20 godzin z żadnym ze swoich znajomych z Wenezueli nie mam kontaktu. Z bratem (#bezplanu) też nie.

Przy tym wszystkim nasila się walka #maduro - #guaido. Guaido wzywa do marszu na stolicę.

Maduro oskarża USA o atak cybernetyczny i wywołanie blackoutu. Co ciekawe, Forbes twierdzi, że jest to możliwe - https://www.forbes.com/sites/kalevleetaru/2019/03/09/could-venezuelas-power-outage-really-be-a-cyber-attack/#51cedc91607c

Na zdjęciu Wenezuelczycy jeżdżą po mieście szukając sygnału poprzez podpięte do samochodowych ładowarek telefony
ciekawehistorie - Od ponad 50 godzin w #Wenezuela trwa blackout. 15 osób wymagających...

źródło: comment_sugZJDBOzKPApHsWMaoXxBWUyDGhKtKh.jpg

Pobierz
  • 233
  • Odpowiedz
@ciekawehistorie:
Wychodzi na to, że wrogiemu państwu wystarczy wyłączyć elektrownie i patrzeć jak dogorywa. A nawet media się na ten temat nie zająkną bo nic o tym nie będą wiedziały (bo nie będzie prądu żeby komuś przekazać co się dzieje).

Mam cichą nadzieję, że istnieje u nas jakieś zabezpieczenie cybernetyczne elektrowni i, że odpowiada za to ktoś kompetentny, a nie bratanek kacyka z PO/PiS ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
  • 12
@ciekawehistorie w najbliższej przyszłości miałem plan budowy mini bunkra
Z zapasami jedzenia nia kilkanaście dni
I prądu na przynajmniej miesiąc
Zostałem wysmiany przez znajomych bo po co -_-
A teraz widzę ze to może być dobry pomysł.
  • Odpowiedz
  • 2
@Wejszlo jeśli myślisz, że ktokolwiek na wysokich stanowiskach daje #!$%@? o ludzkie istnienia, to tylko dobrze świadczy o jego sztabie od PRu ;)
  • Odpowiedz
@ciekawehistorie: to jest tzw problem, reakcja, rozwiazanie. Ze tez ludzie sie jeszcze na to nabieraja. Oczywiscie prawda nie jest tak latwa jak sie wydaje, jest mnostwo odcieni szarosci, ale taka wlasnie mentalnosc ludzi chce najezdca. Istny majstersztyk.
  • Odpowiedz
@Kajotpe: “zabezpieczenie cybernetyczne” +
„Ktoś kompetentny” + Polska... napisałem o tym kiedyś smutny artykuł. Nie istnieje coś takiego. Ostatnio jak wszedłem na stronę polskich wojsk cyber obrony to mi się rozpłynęła po całym smartfonie bo była nieresponsywna.
  • Odpowiedz
@ciekawehistorie: każdy wie jak wygląda praca na państwowych stanowiskach i za jakie pieniądze. Nie ma różnicy czy to praca w okienku czy przy kompie. Wg. mnie póki nie zmieni się podejście władz do cyberprzestępczości 'bezpieczeństwo' czy 'zabezpieczenia' nie istnieją :p
  • Odpowiedz
  • 1
Od dawna pisze, że żeby podporządkować sobie Państwo wystarczy odciąć prąd. Bez żadnego udziału wojsk militarnych.
  • Odpowiedz
W TV i radio cisza na ten temat. Kiedyś Milewicz potrafił relacjonować z obszarów objętych wojną, przekaz w telewizji też wyglądał inaczej. Gdzie jest ONZ i organizacje walczące o życie ludzkie? Dobrze chociaż, że wy jesteście i możemy zobaczyć info z pierwszej ręki. Jak pokazałem film Bartka na yt mojemu ojcu, który na co dzień ogląda zwykle polskie stacje, to był lekko zszokowany, że nie mówi się o tym w codziennych informacjach.
  • Odpowiedz