Wpis z mikrobloga

Pendolino jeździ z włączonym czy cały czas jako izolowany/tryb STM ?


@zkmowiec: jeżdżą w izolacji, w trybie STM po najechaniu na balise załączającą sam by się przestawił.

a od czasu do czasu widzę w SEPE wpis o logowaniu ED250 do systemu.


@zkmowiec: To dotyczy pociągów jadących w stronę CMK. Zresztą pojazdy wyposażone w ETCS według Ir-1a jeżdżą w trybie krajowym nawet po liniach niewyposażonych. Opole i Wrocław wydają rozkazy na
@Ziner: Chodziło mi o to, że co jakiś czas są wpisy o logowaniu ED250 do poziomu 2 na tym odcinku i się zastanawiam czy po cichu ICki jeżdżą na etcsie na tym odcinku, albo są prowadzone jakieś testy na pociągach rozkładowych. Jeżeli jechałby tak jak w wydawanych rozkazach w trybie izolowanym to nie byłoby informacji o logowaniu.
@Ziner: W trybie izolowanym nie ma żadnej komunikacji z RBC, żeby nastąpiło logowanie do systemu, podczas przejazdu nad balisami NR oraz RE - ustanawiającymi transmisję GSM-R oraz komunikację z RBC. W trybie izolowanym nie wykonasz startu misji, w którym podajesz numery RBC więc tym bardziej się z nim nie połączysz.
@zkmowiec: Chyba mnie nie rozumiesz. Dzioby jeżdżą w izolacji Wrocław-Opole-Wrocław. Wrocław wydaje R307 z treścią rozkazu S na wyłączenie ETCS, w stacji Opole jest S na załączenie. Nie załączysz ETCS w czasie jazdy, więc robią to na postoju w Opolu. Stąd opóźnienia na odjazd z Opola.
@Ziner: No a ja właśnie pytam o logowanie na odcinku Wrocław - Opole - bo takie wpisy są w sepe, o rozkazach wiem ale właśnie się zdziwiłem, że są wpisy przypisane do Wrocławia Brochowa - gdzie są balisy anonsujące - logowanie ED250 w systemie ETCS poziomu 2.
@zkmowiec: dalej są rozkazy na izolacje, ja widywałem opóźnienia tylko w Opolu dla pociągów jadących do Warszawy. No ale jak zauważysz to się przypomnij. Wtedy sprawdzimy.