Wpis z mikrobloga

Galaktyka Messier 31 w Andromedzie. Fotka obrabiana bardzo delikatnie ze względu na krótki czas ekspozycji (łącznie tylko 60 minut, później nadeszły cirrusy). Sprzęt tradycyjnie: Nikon D810A + Takahashi Epsilon 130D (ogniskowa 430 mm, f/3,3).

#namrabcontent / Instagram <- zapraszam do obserwowania

#astronomia #astrofoto #astrofotografia #kosmos #spaceporn #fotografia #mojezdjecie
namrab - Galaktyka Messier 31 w Andromedzie. Fotka obrabiana bardzo delikatnie ze wzg...

źródło: comment_6lrzLc22sHFnbRgPlhs1JP1T26lNyxhF.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@namrab: spoko :) myślałem że przed obróbką wszystkie zdjęcia wyglądają jak te z 2017 :) swoją drogą rozbroiła mnie cena tej lustrzanki. Plany o zabawie w astro foto legły w gruzach :(
  • Odpowiedz
@panzerfucker: Jest duży skok w poziomie zaawansowania między jasnym teleobiektywem i dedykowanym teleskopem do astrofotografii. Duża ogniskowa wymaga przede wszystkim opanowania autoguidingu. Dochodzą jeszcze takie sprawy jak kolimacja, precyzyjne ostrzenie, dobór właściwego backfocusa, wyważenie zestawu itd.
  • Odpowiedz
@paliakk: Standardowo, flatami. Flaty robię kierując teleskop prosto do góry krótko po zachodzie słońca (albo krótko przed wschodem), kiedy jasność nieba jest równomierna i nie widać jeszcze gwiazd. Potem DeepSkyStacker dzieli wartości pikseli w rawach przez wartości flata. Dzielenie przez białe piksele (wartość 1) to brak zmiany, dzielenie przez ciemniejsze (wartość mniejsza od 1) pojaśnia piksel na fotce wyjściowej, tak więc po takiej operacji na całej powierzchni uzykujemy równomiernie oświetlone pole.
namrab - @paliakk: Standardowo, flatami. Flaty robię kierując teleskop prosto do góry...

źródło: comment_MPPrBXGp5jCLs6E80m6wJP9FI4O35lcs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz