Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy. Mam obecnie w Orange ten ich Orange Love z Neostradą do 10 Mb/s i dwoma nr telefonu. Łącznie wychodzi stówka za 3 usługi. Na Neo i jednym numerze kończy się za jakieś półtorej miesiąca umowa. Konsultanci na infolinii proponują mi abonament o 20 złotych większy niż to co płacę obecnie więc chyba im podziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie chcę się pchać w jakieś internety mobilne i cuda na kiju bo miedź to jest jednak miedź. Zainteresowała mnie oferta Netii - 20 Mb/s na łączu Orange (z abonamentami na komórki i tak pewnie ucieknę do Premium Mobile albo innego Virgina ;)). Pytanie tylko mam jedno - jak wygląda sprawa opłaty za utrzymanie łącza? Oczywiście nie mam telefonu stacjonarnego. Będzie trzeba płacić osobno abonament za internet do Netii i myto za łącze do Orange?

#kiciochpyta #orange #netia #niewiemjaktootagowac #internet #telekomunikacja
  • 22
@maciejka64 jak masz 10Mbps, to raczej dużo nie korzystasz - weź 2 podwójne umowy w nju mobile - jednego z nich używaj jako internetu. Zapłacisz razem 76 PLN za 4 numery. Nie ma sensu zostawać przy miedzi (chyba że LAN lub koncentryk).
@zielonka18: z tym, że co bym nie testował jeśli chodzi o oferty internetu typu LTE to bardziej to nie działa niż działa ;). Ogólnie to z Neo jestem zadowolony - z tym, że Orange mi gónwo proponuję w tej chwili ;).
@zielonka18: nie, Polska A - do granicy z Reichem mam 120 km ;). Ale końcowa ulica miasta i do centrali ponad 4 km i niestety, fizyki nie oszukamy ;). Za lokalnego dostawcę to ja podziękuję - miałem już z nim do czynienia i dziękuję, postoję.
@zielonka18: łącze Neo synchronizuje mi się na 12445 kB/s więc przy tych parametrach to jest maks ;). Ale wolałbym zostać przy miedzi - BTSy w moim mieście są cholernie obciążone wieczorami więc będzie kaszana jeśli chodzi o LTE/UMTS. Przetestował już wszystkich operatorów i mam pewien pogląd na sytuację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niekumaty_: no właśnie. Nie było mowy o TV. Jak zawierałem umowę na Love prawie dwa lata temu to z tego co pamiętam oferta była lepsza. Dzisiejsze słowa konsultanta: "niestety ale nie mam dla Pana lepszej oferty" przekonały mnie, że nic ciekawego nie potrafią zaoferować ;).
Nie chce mi się szukać umowy. Obecnie za dwa numery i Neostradę płacę 99,99. Po przedłużeniu umowy na nowych warunkach płaciłbym 109,99 (nie wiem skąd mi się wzięło te 20 złotych o których pisałem w pierwszym poście). Tak czy inaczej, nie chcę płacić więcej za coś co teraz mam taniej ;).