Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#bootcamp #pracait#java#javascript
Podjąłem decyzję, że będę programować. Nie mam przesadnych aspiracji zarobkowych na początek, nie jestem oderwany - brałbym każdą robotę z perspektywami rozwoju. Lubię back-end, front mnie nie przekonuje i chyba prawie wszyscy chcą wejść w js+html+css, na każdej grupie FB, b. dużo kobiet. Mam wrażenie, że to już jakaś armia. Wiem, że taka Java też jest obsadzona, ale jaki inny język byłby tak popularny i byłoby w nim tyle ofert. Mógłbym spróbować Ruby, ale chyba rynek tu jest mikroskopijny, no i paradoksalnie chyba większe wymagania. Oprócz back-endu zainteresował mnie mobile i język Swift(iOS), podobno dobrze zaprojektowany język, ale nie programowałem w nim. Musiałbym kupić Mac'a.
Myślicie, że szybciej podłapałbym coś w Ruby/Swift niż w Javie? Ostatnio mój znajomy w kilka miechów znalazł zatrudnienie jako junior java dev, ale zrobił bootcamp i kodował codziennie. Trochę mnie to podbudowało. Sam rozważam taki kurs, kolega mocno chwalił (wiem, wiem jakie hejty są).

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 5
  • Odpowiedz
OP: @getin Tak nie do końca nic nie było kodzone :) Dłubię w Javie już trochę jeśli chodzi o podstawy.
@IRusio Z drugiej strony firm chyba też nie za wiele, no jest netguru. Gdzieś czytałem, że na juniora od razu może być problem, że najpierw staże.
@Blomex
Wiem, że tak kombinuję trochę, ale patrząc na wymagania w ogłoszeniach, to wydają mi się mniejsze niż w Java. Mobile też wydaje mi się
  • Odpowiedz