Wpis z mikrobloga

@ArtyQ Ciężko stwierdzić? W sensie jestem i czuję się zdrowo. Gdzieś teraz wyczytałem że stosunek HDL dla LDL powinien być 1:2 czy 1:3 więc mieszczę się w tej granicy. Z tym, że gdy 2 lata temu robiłem lipidogram to LDL miałem na poziomie 67 mg/dl (na normalnej diecie)
@Vegan: Ogólnie jestem przeciwny sztucznemu obniżaniu cholesterolu bo organizm sam reguluje jego poziom. A na pewno nie daj sobie wcisnąć statyn na obniżenie. Jeśli chcesz go obniżyć to mój różowy bierze Monakolinę K LINK
Jak chcesz poczytać o cholesterolu to polecam LINK
@ArtyQ Dzięki, nie mam zamiaru brać żadnych leków bo uważam, że odpowiednia dieta, sport, brak używek powinno wystarczyć. Jedynie dieta ketogeniczna, która stosuję od 3 miesięcy mogła mieć wpływ, ale będę dalej kontrolował sytuację. Poza tym z tego co teraz przeczytałem ważny jest stosunek HDL do LDL i tak jak mówisz ponoć te normy są zaniżone, a to dlatego, że próbują ludziom wciskać leki (statyny) xD
@Vegan: Racja, Dr. Jaśkowski mówił, że kiedyś norma była do 280 mg/dl no i wraz z wiekiem cholesterol rośnie. A normy były już kilkakrotnie przesuwane bo to dobry biznes.