Wpis z mikrobloga

Dziewczyna robi aferę pizzerii o za małą pizzę, ale zamiast zmierzyć ją linijką czy centymetrem krawieckim to do "mierzenia" używa aplikacji na telefon xDDDDDDDDDDDDD

Smaczek: dziewczyna pracuje w teatrze (:

#krakow #pizza #logikarozowychpaskow w sumie #patologiazmiasta (albo i #patologiazewsi) bo jak to inaczej nazwać.


MasterSoundBlaster - Dziewczyna robi aferę pizzerii o za małą pizzę, ale zamiast zmie...

źródło: comment_OubTlMnIqwjstK4sD5GHWoQyjGS2P0pL.jpg

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
Smaczek: dziewczyna pracuje w teatrze (:


@MasterSoundBlaster: Czyli humanistka, więc nie musi posiadać takiej nikomu do niczego nieprzydatnej w codziennym życiu wiedzy, jak choćby to, jak zmierzyć średnicę pizzy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale wiesz, że AR na iPhone (tutaj nie wiem czym to było mierzone) już na modelu 6s myli się max 1cm na metrze?


@leesiuu: sprawdziłem na prostokątnej podkładce: aplikacja 17 cm, miarka 15 cm...
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Wykorzystywałem apkę która mapuje otoczenie a potem na bazie tego robi wymiary. Powiem szczerze, że przy dobrym oświetleniu jest zaskakująco adekwatna (zaskakująco jak na tego typu rozwiązanie). Domu przy jej pomocy bym nie zbudował, ale zmierzyć pizze myślę, że można nią bez problemu.

Edit: Reklamacji też bym na jej podstawie nie dokonywał ;D
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: w jaki sposób mierzyłes? Telefon w jednym miejscu i liczyłeś czy jechałeś telefonem wzdłuż linii? W pierwszy sposób to nie zadziała, bo zmieniasz perspektywę. W drugi sposób powinno dobrze policzyć. Własnie sprawdziłem u siebie.
Licząc szerokość monitora:
Trzymając telefon w jednym miejscu: 53 cm
"Jadąc" telefonem wzdłuż linii, którą mierzę trzymając telefon cały czas (mniej więcej) tak jak w punkcie początkowym: 55cm

Gdzie monitor ma szerokość 55cm :)
  • Odpowiedz
Jeśli kogoś interesuje jak było naprawdę. Jestem związany z tą pizzerią.

Dostaliśmy zamówienie od klientki, które leży poza naszą strefą. Grzecznościowo przyjęliśmy, bo to nie było jej pierwsze zamówienie.

Dostaliśmy telefon, że przyjechała mała pizza zamiast dużej. Powiedzieliśmy, że sprawdzimy na kuchni, jak rzeczywiście tak jest to wyślemy drugą.

Pizzer miał tylko jedną tego typu pizzę do zrobienia i stwierdził, że się nie pomylił. Oddzowniliśmy do klientki żeby zmierzyła tę pizzę jakimś
Prawyyy - Jeśli kogoś interesuje jak było naprawdę. Jestem związany z tą pizzerią.

...

źródło: comment_QxFQaE4YFXypZ6vBScTCtXhAphpRpvat.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz