Wpis z mikrobloga

Popielec, Środa Popielcowa, Wstępna Środa to różne nazwy na pierwszy dzień Wielkiego Postu, czyli kolejnego istotnego okresu w Roku Liturgicznym. Tylko nie do końca... Rytuał wywodzi się z tzw czasów pogańskich jak większość świąt przejętych przez katolików. Rytualne użycie popiołu znajdujemy w religii hinduskiej. Tzw. wibhuti to ‚święty popiół’ związany z bożkiem Sziwa i związany z ‚postem’, ‚odrzuceniem grzechu’. Spalany w świętym ogniu (homa) symbolizuje spalenie bożka pożądliwości Kamy przez Sziwę na popiół. Wyznawcy noszą wibhuti(symbol Sziwy) obok czerwonej kropki (tilaka) związanej z ‚boginią’ Szakti.
Na zdjęciu katolicki szaman odtwarzający podkradziony obrządek.

https://en.wikipedia.org/wiki/Vibhuti

#gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #kosciol #katolicyzm #religia #liturgia #wiara #bekazkatoli #neuropa #bekazpodludzi
źródło: comment_nHQsrnQGy2OLtKMbMQ6Jie53n8BjGe0g.jpg
  • 167
@seve21834
@xandra Nie trzeba w ogóle być zranionym, po prostu religia w Polsce dotyka ateistów czy tego chcą, czy nie. Religia #!$%@? się do polityki, prezydent, premier, klecza przed biskupami, przy wprowadzaniu ustaw ważne dla nich jest to, czy episkopat wyraża aprobatę czy dezaprobatę w szkole jest religia, której w teorii nie trzeba się uczyć a w praktyce się uczy bo np. jest w środku planu lekcji a nie na początku czy
@Okayama A czy ja pisałem o braniu udziału w wyborach czy o naciskach kościola, o finansowaniu kościoła z publicznych pieniędzy i nauczaniu i finansowaniu lekcji religii? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Bo na to nie wygląda.
@GrammarNazi: nigdzie nic takiego nie napisałeś. To czy polityk klęka w kościele czy w synagodze to jego prywatna sprawa. Jakie znowu naciski? Księża mają dokładnie takie same prawo wypowiadania się o polityce jak inni obywatele. Jeśli chodzi o lekcję religii w szkole to uważam, że to powinno zależeć wszystko od rodziców. Powinny być szkoły z religią, bez religii, z wfem, bez wfu i tak dalej.
@Okayama No jak twierdzisz że nie napisałem to naprawde nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Albo udajesz idiotę, bo tak Ci wygodniej. A naciski takie, że politycy wchodzę w dupę np. takiemu Rydzykowi, bo wiedzą, że babcie słuchające Radia Maryja zagłosuja tak jak im klecha powie.
@GrammarNazi: wyzywasz mnie od idiotów, ale Ci z dużej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak jak pisałem nie różni się to niczym od podlizywania innej grupie Polaków. Równie dobrze można się podlizywać emerytom, rencistom, pielęgniarkom, policjantom, "madkom" itd. że dostaną więcej pieniędzy.
@xandra: no rozsądna, uargumentowana, logiczna wypowiedź, tak jak można by oczekiwać... a nie chwila.
Pozwól, że dopasuje się do twojego poziomu: sama jesteś głupia.

@xandra: w ujeciu kulturoznawstwa to nie do konca jest tak, ze terminy tych swiat sa podkradane. Jestesmy mocno regulowani zegarem biologicznym, np. ucztowanie w okresie przesilenia zimowego jest przez kulturoznawcow powszechnie traktowane jako podswiadome zadbanie o dostateczna ilosc endorfin, to tak w skrocie. Oczywiscie nie zawsze tak jest, ale dosc czesto