Wpis z mikrobloga

Popielec, Środa Popielcowa, Wstępna Środa to różne nazwy na pierwszy dzień Wielkiego Postu, czyli kolejnego istotnego okresu w Roku Liturgicznym. Tylko nie do końca... Rytuał wywodzi się z tzw czasów pogańskich jak większość świąt przejętych przez katolików. Rytualne użycie popiołu znajdujemy w religii hinduskiej. Tzw. wibhuti to ‚święty popiół’ związany z bożkiem Sziwa i związany z ‚postem’, ‚odrzuceniem grzechu’. Spalany w świętym ogniu (homa) symbolizuje spalenie bożka pożądliwości Kamy przez Sziwę na popiół. Wyznawcy noszą wibhuti(symbol Sziwy) obok czerwonej kropki (tilaka) związanej z ‚boginią’ Szakti.
Na zdjęciu katolicki szaman odtwarzający podkradziony obrządek.

https://en.wikipedia.org/wiki/Vibhuti

#gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #kosciol #katolicyzm #religia #liturgia #wiara #bekazkatoli #neuropa #bekazpodludzi
xandra - Popielec, Środa Popielcowa, Wstępna Środa to różne nazwy na pierwszy dzień W...

źródło: comment_nHQsrnQGy2OLtKMbMQ6Jie53n8BjGe0g.jpg

Pobierz
  • 167
  • Odpowiedz
@xandra: Ja dlatego od jakiegoś czasu mam gdzieś kosciol katolicki. Po za tym jest pelno innych odmiam chrześcijaństwa.
To tylko pokazuje jak bardzo ludzie są głupi że wierzą w kosciol katolicki.
  • Odpowiedz
@MicGell: Religia to bzdura, kiedyś, przed dziesiątkami tysięcy lat szamani mieli jakąś personifikację niezrozumiałych sił w formie patyczka czy innej rzeźby, odprawiali do niej modły i machali kadzidełkiem. W zamian za to, mieli szacunek tępych barbarzyńców - współplemieńców, względy u wodza plemienia, kobiety, własny namiot i nie musieli polować. Wypisz wymaluj obrazek księdza z kościoła w XXI wieku. To bardzo smutne... Religia to władza i pieniądze, nic więcej się za
  • Odpowiedz
@xandra: jak to co. Pomieszanie z poplątaniem. Dlaczego czerpanie z hiduizmu miało by być bardziej prawdopodobne od czerpania z Greków, Egipcjan, czy Arabów, o którym ja pisałem.
Zresztą genealogia religii każe raczej sądzić, że to o czym piszesz to zwykła korelacja wynikająca prędzej z przypadku, niż z czegoś innego.
Treści komentarzy nie skomentuje.
A i taguj #xandracontent ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra: No dokładnie tak samo sądzę o religii. Ale w coś trzeba wierzyć xD Zawsze coś wierzy się. Co do szamanów. Napij się ayahuasci (dmt) jak jesteś taka pewna siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciekawe co wtedy będziesz myślała xD

@Scorpjon: Jaki przypadek? Przejmowanie rytuałów, bożków od pogan przez kosciol katolicki miało na celu przekonać ludzi, żeby dołączyli do kosciola katolickiego. Już nie mówiąc
  • Odpowiedz
@Smog_Warszawski: "nie zesraj się" - genialny slogan ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To tylko wykop jest xD Każdy mirkuje używając narzędzi takich jakich potrzebuje :D Według mnie ten tag pasuje xD

@xandra: Słowem nie udało im się, przemocą też, no to musieli manipulować i propagandę szerzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra: widzę, że nie mam w Tobie kompana do rozmowy. Bo z fakty, że naturalnym zjawiskiem dla religii jest czerpanie z siebie nawzajem robisz wielkie halo. Co szczególnie widać w czasowniku "ukradzione" xD
Zresztą sam wpis jest bardzo nieprecyzyjny i wręcz niemerytoryczny. Mieszasz ze sobą tak różne pojęcia jak święto, rytuał, czy symbol. Co jest bezsensem XD

@MicGell: mieszkasz pojęcia oddawania chwały bożkom pogańskim, z przejmowaniem zwyczajów i
  • Odpowiedz