Wpis z mikrobloga

Popielec, Środa Popielcowa, Wstępna Środa to różne nazwy na pierwszy dzień Wielkiego Postu, czyli kolejnego istotnego okresu w Roku Liturgicznym. Tylko nie do końca... Rytuał wywodzi się z tzw czasów pogańskich jak większość świąt przejętych przez katolików. Rytualne użycie popiołu znajdujemy w religii hinduskiej. Tzw. wibhuti to ‚święty popiół’ związany z bożkiem Sziwa i związany z ‚postem’, ‚odrzuceniem grzechu’. Spalany w świętym ogniu (homa) symbolizuje spalenie bożka pożądliwości Kamy przez Sziwę na popiół. Wyznawcy noszą wibhuti(symbol Sziwy) obok czerwonej kropki (tilaka) związanej z ‚boginią’ Szakti.
Na zdjęciu katolicki szaman odtwarzający podkradziony obrządek.

https://en.wikipedia.org/wiki/Vibhuti

#gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #kosciol #katolicyzm #religia #liturgia #wiara #bekazkatoli #neuropa #bekazpodludzi
źródło: comment_nHQsrnQGy2OLtKMbMQ6Jie53n8BjGe0g.jpg
  • 167
@xandra: Gdzie Twoje oświecenie i postępowość? Czym ty się różnisz od mojej babci katoliczki? xD Moja babcia nie rozumie komputerów i uznaje to za dziwny wymysł. Ty nie rozumiesz religii i wyznajesz to za dziwny wymysł. Nie macie racji oboje, chociaż w przypadku mojej babci można to tłumaczyć wiekiem, a w Twoim przypadku? Tu jest problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xandra: Ty musisz najpierw zrozumieć, że każdy człowiek jest inny i ma inną hierarchię wartości. Bez takich podstaw nie zrozumiesz ludzi wierzących i Twoja dyskusja na temat będzie się ograniczać do sloganów: kościół kradnie i gwałci, jak oni mogą dawać HAJS?!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xandra: Ogólnie to w dupie mam religie i te wszystkie nabożeństwa i całą resztę, ale nurtuje mnie jedno pytanie: jak bardzo trzeba być zranionym i niedowartościowanym żeby zachowywać się tak jak Ty tj. narzucać komuś swoje rozumowanie i myślenie? To już nawet nie irytuje... To po prostu jest smutne :( Życzę powodzonka w dalszym życiu :-)
A to moja babcia katoliczka jest nie myśląca?


@SharpEdges: Ale ja nic nie mam do Twojej babuni, wręcz szanuję i lubię babcie i dziadków, tylko nie wmawiaj mi, że stworzenia świata w 6 dni, gadające węże, wiatropylne dziewice, gadające krzaki, chodzenie po wodzie czy wstawanie trupów z grobów jest logicznie i racjonalne.
@xandra:

To po co płacą? xD

A po co lewak jedzie na Woodstock? Traci kasę na wyjazd i alkohol i co z tego ma? Kaca? xD Nic więcej. Patrz jaki ja jestem mądry, nie pojechałem i mam zaoszczędzoną kasę i zdrowie. A lewak z woodstocku to ciemnogród.