Wpis z mikrobloga

Osobiście uważam, że lepszy cpp niż JS. Generalnie jestem zdania, że na początku lepiej działać z językiem, w którym nie ma typowania dynamicznego, bo to wyrabia w głowie pewien obraz o zmiennych.


@Sotha: osobiście uważam że na początek lepiej całki podwójne po obszarze niż tabliczka mnożenia, wyrabia to w głowie pewien obraz o liczbach rzeczywistych
@mcsQ Nie rozumiem w czym problem. Zadanie proste. Samo cpp jest według mnie dobre na start. Programista ma większą interakcje z maszyną. Język ten uczy jak wszystko jest zaimplementowane niżej. W końcu to jest najbardziej niskopoziomowy język z języków wysokopoziomowych. Szybki, wydajny ale wymagający myślenia a nie bezmyślnego klepania.
Według mnie startowanie od Javy nie ma sensu. Zostanie tylko bezmyślnym klepaczem kodu. Zresztą nie jest to taki język prosty na start. Tak
@mcsQ: Zacząłem od vbs, pascala, delphi do C++. C++ jest o tyle dobrym językiem, że jak go poznasz inne języki np. Java, PHP czy C# przyjdą z meega łatwością. #!$%@?, ale gdzie 13 letnim dzieciom C++.. HTML'a powinni tam uczyć.