Wpis z mikrobloga

@PatologiiZew: Przecież jeszcze niedawno Jakubiak ostro jechał po Korwinie. Policzył szable i mu wyszło, że przegra z kretesem? W sumie nie wiem co sądzić. Jak wejdzie RPE to będziemy mieli media Rydzyka za sobą. Ale zarówno Jurek i ten profesor są/byli powiązani z PiSem, więc nie wiem co sądzić.
Tym bardziej, żeby musieli oni startować pod szyldem Konfederacji i to dodatkowo bez wyszczególnienia ich jako członów, bo partia została już zarejstrowana.
Przecież jeszcze niedawno Jakubiak ostro jechał po Korwinie.


@Primusek: Korwin i RN też całkiem niedawno sobie wrzucali ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja tam nie jestem fanem Jakubiaka ale na pewno dla samej Konfederacji byłoby lepiej aby startowali razem. RPE to w sumie zagadka ale miejsce dla nich cały czas jest. Podobnie zresztą jak z Jurkiem.

Ja bym dał krótki czas na dojście do ostatecznego porozumienia. Jak termin
@PatologiiZew: Może po prostu policzyli, że te 3% + 1,6% jak dobrze pamiętam i biorąc pod uwagę, że sondażownie nie pytają o Konfederację ankietowanych to jest de facto pewne wejście do unioparlamentu. Jak się do tego media Rydzyka to idzie zrobić niezły wynik. Dodatkowo Godek została by wzmocniona Jurkiem co dla PiSu oznacza de facto stracenie twarzy antyaborcyjnej partii.


Trochę to wygląda jak "zbyt" szeroka lista, ale de facto poglądy są
@PatologiiZew: Jedyny rozsądny pomysł w kontekście, to są dużo bardziej normalni ludzie niż Braun, a że socjaliści to takiego znaczenia w unioparlamencie nie ma. Oby tylko ta wspólna lista wystartowała tylko do PE, bo w normalnych wyborach na szurów i pobożnych socjalistów w życiu nie zagłosuję. W sumie w tych może też nie xd
@Primusek: @HumbugPL: Nie jestem przekonany do tego środowiska ale z drugiej strony rozumiem gdyż ma zaplecze medialne czyli coś czego zawsze brakowało. Jedno jest pewne jeśli teraz nie będzie >5% to juz nigdy nie będzie.
@HumbugPL: Może uda im się wspólny program zrobić, który by zwierał wiele mocnych akcentów wolnościowych, większych niż u Gwiazdowskiego i oczywiście całej reszty partii?
To wtedy nadal ktoś mniej wolnościowy byłby lepszy dla ciebie?
@HumbugPL: Ja bym bardziej w Winnickim widział problem. On był nawet nazywany maoistą. :O
A Bosak mi się jednak kojarzył raczej z wolnym rynkiem. Może niesłusznie.

Marek Jurek to pewnie nie, ale na szczęście na razie się wycofał całkiem.