Wpis z mikrobloga

Mirki skumajcie jaka januszerka na OLX, facet zamówił coś u mnie za pobraniem, paczki nie odebrał więc grzecznie poprosiłem o zwrot kosztów za wysyłkę oczywiście zostało mi uświadomione, że mnie #!$%@?ło a on mi nic nie będzie oddawał. Zrobiłem research i zgadnijcie czym handluje Janusz? Oczywiście, że częściami samochodowymi.

Zgadnijcie kto ma drugie konto na OLX?

- Ja

Kto zamówił drzwi do golfa za pobraniem?

- Ja XD

A kto nie ma i nigdy nie będzie miał golfa?

- Też ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#januszebiznesu #olx
  • 231
  • Odpowiedz
@wielkiparasol: usunęłam sobie wiadomość ;/ Nie da się tego podciągnąć pod nakłonienie podstępem do złego rozporządzenia mieniem? Gdyby udowodnić, że sprzedający zamówił towar i wcale nie chciał odebrać tej paczki (skoro później śmiał się kupującemu w twarz) no to jakby naraził go na straty i złe rozdysponowanie jego pieniędzmi.
@Felonious_Gru nie trzeba chyba drugiej sprawy w "sprawie" rekompensaty kosztów. Można bodajże razem z wyrokiem pierwszej rozprawy przerzucić koszta na przegranego
  • Odpowiedz
Nie da się tego podciągnąć pod nakłonienie podstępem do złego rozporządzenia mieniem?


@kt13: no, ale nie osiągnął tym zysku, więc niestety odpada

wyrokiem pierwszej rozprawy przerzucić koszta na przegranego


@kt13: o ile sąd i przegrany będą tego samego zdania ( ͡° ͜ʖ ͡°) inaczej może być różnie
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88: jeżeli poprze dowodami, że to faktycznie ja zamawiałam tę przesyłkę to tak. Ale przecież dostanę informację o wszczęciu postępowania sądowego i będę mogła przedstawić swoje racje, że to nie ze mną została zawarta umowa. Nie wiem czy w takich wypadkach nie zgłasza się też sprawy na policję, no bo oszustwo, podszywanie się..
  • Odpowiedz