Wpis z mikrobloga

Mirki skumajcie jaka januszerka na OLX, facet zamówił coś u mnie za pobraniem, paczki nie odebrał więc grzecznie poprosiłem o zwrot kosztów za wysyłkę oczywiście zostało mi uświadomione, że mnie #!$%@?ło a on mi nic nie będzie oddawał. Zrobiłem research i zgadnijcie czym handluje Janusz? Oczywiście, że częściami samochodowymi.

Zgadnijcie kto ma drugie konto na OLX?

- Ja

Kto zamówił drzwi do golfa za pobraniem?

- Ja XD

A kto nie ma i nigdy nie będzie miał golfa?

- Też ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#januszebiznesu #olx
  • 231
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: no tak, ale w tym przypadku gość chyba w ogóle nie widział się z kurierem. Więc nie złożył formularza ;) Po drugie dalej nie wiem jak są regulowane prywatne transakcje, no bo przecież nie można się wtedy odwoływać do rzeczników praw konsumenta itd... idę kopać chyba
  • Odpowiedz
@kt13: oświadczenie jest ważne także przez mail, a nawet telefon (ale wtedy warto potwierdzić mailem albo pisemnie)

Tak, przy transakcjach prywatnych tego "nie ma", ale tym bardziej nie da wymogu opłaty za nieodebraną przesyłkę, jeśli strony się a to nie umówiły.
  • Odpowiedz
@kt13: ogólnie glupia sprawa, a nawet jak udowodnisz, że zrobił to specjalnie, żeby niekorzystnie rozporządzić twoim mieniem, to on nie ma z tego korzyści, więc kolejny paragraf odpada.

Pewnie jakiś spec od PC by coś z tego wyjął, ale chyba gra nie jest warta świeczki
  • Odpowiedz
@Eliasz5000: czy ktokolwiek z was kiedykolwiek był w sądzie? Albo ma życie w którym czas jest cokolwiek warty? :)
Żeby rozpocząć przygodę w sądzie trzeba wybulić na start wielokrotność tego co wziął kurier za wożenie gówna po Polsce.

  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: no właśnie mi się wydaje że to dlatego że zawarta została umowa. To kupujący chciał wysyłkę pobraniową i taką dostał. Towar więc został uznany za sprzedany w tej chwili, a nie w chwili, w której kupujący zapłaci, w przypadku takiej paczki
  • Odpowiedz