Wpis z mikrobloga

#keto #lchf

Jak ktoś chce zjeść porządny, najbardziej zbliżony do oryginału chleb na keto, a ma dosyć posmaku mąki kokosowej/migdałowej lub babki jajowatej albo jajek we własnych wypiekach, polecam picrel.

#!$%@?, z tym produktem mam problem taki, że nie chce mi się po prostu wierzyć w tabelę wartości odżywczych. Chleb smakuje jak zajebisty, ciemny chleb. Ma chrupiącą skórkę, jest miękki w środku i jest pełen ziarenek. I to wszystko przy 6g węgli na 100g! Można #!$%@?ć cały bochenek i nadal być poniżej 20g węgli na dzień. Po prostu nie wiem jak oni to zrobili, albo po prostu ściemniają w tabelach, choć to wątpliwe ( ͡ ͜ʖ ͡)

Jedyny minus jest taki, że chleb ten jest drogi jak sam #!$%@?, czyli 7,50zł za bochenek 300g. Dostępny w piekarniach Putka. Od czasu do czasu można sobie pozwolić na porządne kanapeczki z wedlinką, jajkiem, majonezem i szczypiorkiem na keto co właśnie za chwilę będę uskuteczniał. Polecam.
thePiter - #keto #lchf 

Jak ktoś chce zjeść porządny, najbardziej zbliżony do orygin...

źródło: comment_aWYQW4HULLMnTkLhUZkPZxmbcfVw2871.jpg

Pobierz
  • 24
@thePiter: @kkk240: pamiętam lata temu jak byłem na keto i ten chleb dopiero wchodził to objadałem się nim. Chleb się nazywa ProBody i wypiekają go piekarnie w całej Polsce z gotowej mieszanki, na ich stronie chyba można sprawdzić gdzie go kupić.
@JuneJohn: nie wierze... ten sen nie może być prawdziwy! Już widzę jak kupuje go jadę do maka kupuje 2 cheesburgery i podmieniam bułeczki na kromki tego chleba... będę w niebie :D
@JuneJohn: Kurde ostatnio mam problemy bo wywala mnie co chwila z keto :( chociaż mierzę przez paski diastix więc już sam nie wiem co robić... szkoda mi trochę kasy i kłucia się do badania krwi :/

Ale kupie i spróbuje :)
@kkk240: @JuneJohn: Ale dlaczego Wy błonnik chcecie dopisywać do węglowodanów? Od dawna w Polsce błonnik i węgle liczy się w produktach osobno, bo błonnik praktycznie w ogóle nie jest przez organizm trawiony. Jedynie w Stanach z tego co wiem nadal jest to wliczone w węgle (tak jak np. poliole) i odlicza się go, aby otrzymać wartość tzw. net carbs. Błonnik Was z keto nie wywali.
@kkk240: BTW: wyjeb te paski bo więcej szkody sobie robisz niż pożytku mierząc ketony za ich pomocą. Moja rada jest taka żeby w ogóle nie mierzyć ketonów (nawet przez krew, to jest po prostu niemiarodajne), bo organizm może je produkować w różnych ilościach w zależności od ogromnej liczby czynników więc nigdy na 100% nie powiedzą Ci czy jesteś w keto czy nie.

99% gwarancji na bycie w keto daje Ci jedzenie
@thePiter: tego samego zdania jestem i jak mi się skończyły tak już nie kupuje pasków :) po za tym nie wiem czemu ale wydaje mi się że czuje kiedy jestem... a przynajmniej jak wchodzę w ketozę to 3 dni mam dziwne uczucie w brzuchu jakby taki stłumiony ból a po 3 dniach przechodzi i czuje się w pyte zajebiście.

Co do błonnika to chodziło mi o jego odliczenie od węgli... Spotkałem
@kkk240 nie do końca błędna bo u nas też zdarzają się tabelki w których błonnik jest wliczony w węglowodany i trzeba odjąć tylko wygląda to tak :
Węglowodany 38G
W tym
-błonnik 10g
-cukry 28G,
Chociaż zazwyczaj błonnik jest już odliczony. Nie ma czegoś takiego jak ujemne węgle ;)
Jeszcze go nie próbowałam ale przez miłośników czystej miski jest hejtowany okrutnie
@chixi: No każdy chyba podchodzi do tego inaczej nie? Jedni jedzą tak żeby tylko mieć garstkę gramów węgli z mięs itd. a inni dobiją do tych 20/30 bo tak wygodniej i smaczniej :) ale każdy ma po części racje :D

Btw. ciekawy ten makaron :)
@thePiter: ależ zdrożał, w zeszłym roku kupowałam ten chleb w sieci sklepów Simply za 5.99, czasami też trafił sie w Auchan po podobnej cenie. Warszawa here
@chixi: ten chleb hejtowany? jakie argumenty?

EDIT: sorki, już doczytałem - generalnie ja mam bekę z tych dzbanów co "hejtują" cokolwiek co nie jest zgodne z ich światopoglądem. Jak można w ogóle tak podniecać się jedzeniem :D
  • 0
@mitchumi Jak ja nie lubię tego stwierdzenia "#!$%@?ć z keto"... skąd wiesz że nie byłeś już w ketozie? Robiłeś testy paskami?

Glukoneogeneza to chyba najbardziej mitogenny temat w kwestii keto... zrozum, że to proces zachodzący wyłącznie jak jest potrzeba. Nie wtedy, kiedy jest za dużo białka w organizmie. Wyłącznie wtedy, kiedy organizm nie ma skąd czerpać energii, wtedy rozkłada on albo białka z diety, albo mięśnie. Nie ma czegoś takiego jak glukoneogeneza