Wpis z mikrobloga

  • 1772
Wystawiłem na sprzedaż samochód za 21k, zadzwonił do mnie gościu żeby podpytać o auto czy wszystko jak na zdjęciach itd. i czy odpuszczę do 20k i przyjedzie w niedzielę, mówię spoko chce się pozbyć auta a że z chłopem rozmawiało się całkiem spoko to co mi szkodzi. Przyjechał dzisiaj rano auto obejrzał, przejechał się i... się zaczęło że on daje 18k bo więcej nie ma i bierze XD To mu grzecznie podziękowałem i się pożegnaliśmy. Chłop teraz musi wrócić do miasta które jest w odległości prawie 300km a nie ma czym, pociąg dopiero jutro o 5:30 XD
#zalesie #patologiazewsi #motoryzacja #januszebiznesu
  • 80
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 136
@Mzil: ale ogólnie #!$%@? mnie to ze przyjęło się tak ze zawyza sie cenę auta zeby bylo z czego schodzic, i klient #!$%@? zawsze musi zaproponować niższa cene, tak jak by wrodzona cebula nie pozwalala mu kupic auta za kwote za którą zostalo wystawione, zawsze mnie to zastanowialo i #!$%@?
  • Odpowiedz
Trzeba wystawiać za więcej niż się chce otrzymać, podroczyć się przy negocjowaniu ceny, ale finalnie zejść, wtedy ego kupującego zostało połechtane i zazwyczaj jest finalizacja za tyle ile chcemy. Polacy tak działają.


@catsky: Dlaczego Polacy? Tak jakby gdzie indziej nie negocjowano DOKŁADNIE tak samo
  • Odpowiedz
@Mzil: Ostatnio kupowałem Passata za 5800 - udało mi się wyrwać 100zł gościu miał argument nie do przebicia "Nie śpieszy mi się ze sprzedażą, jak nie pójdzie za tyle to córka będzie jeździć"
Koniec końców kupiłem ale brak posmaku cebuli pozostał ;( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WybuchowyCzajnik: no tak, ale nie pisze tego w odniesieniu do ciebie tylko ogolnie, przyjęło sie tak ze jak ktoś jedzie po auto to z automatu wie ze przynajmniej 500-1000zl odrazu zejdzie
  • Odpowiedz
@Mzil: nic mnie tak nie #!$%@? jak ludzie bez pieniedzy
potem bedzie sie #!$%@? chwalil ze kupil cos dobrego za 1/10 ceny i zeby mu spuscic do 1/10 ceny przy kazdej okazji. przeciez to ci sami spermiarze ktorzy pisza do kazdej grubej lochy w internecie... potem te same grube lochy zabieraja im wszystkie pieniedze i taka ludzka szmata potem chodzi po ludziach i zebrze XD paaaanie daj mnie to za
  • Odpowiedz
  • 7
@Mzil Gość pewnie miał inne auta umówione w okolicy za mniej i czymś do 18k wrócił a ty że swoją dumą i autem oraz błędnym poczuciem wygranej zostałeś.

Jak chcesz sprzedać za 19k i tyle jest warty to nie schodzi się przez telefon a dopiero na miejscu. Obniżanie ceny o 1k na aucie za 21k przez telefon sugeruje problemy.
  • Odpowiedz