Wpis z mikrobloga

Przemyślenia na sobotę
Matura coraz bliżej, czas myśleć już o studiach. I w tym właśnie miejscu zadaję sobie pytanie, jaki właściwy powinien być ich cel? Czy są po to by pogłębiać wiedzę, z pasji czy po to by przygotować do zawodu? Zastanawiam się czy jest sens iść. Rodzice chcieliby bym mogła mieć po studiach pracę zgodną z zawodem. Tylko tu pojawia się problem bo mnie interesowałyby studia w stylu socjologia ewentualnie jakieś nauki o rodzinie, a jaka po tym praca? Żadna bezpośrednio... Myślałam żeby wybrać coś bardziej przyszłościowego ale nic z takich pożądanych kierunków typu finanse itp mnie nie interesuje zbyt... Trudne sprawy
#studia #studbaza #licbaza #gownowpis
  • 6
@madiksa: na studia idzie się po to żeby przygotować ludzi do zawodu. Za to płacą podatnicy. Przepatrz kierunki na różnych uczelniach. Myśle, że powinnaś znaleźć coś interesującego po czym jest praca. Jeśli nie to przecież nie ma przymusu żeby iść na studia.
@Szeptusza: Jeszcze trochę czasu mam, być może znajdzie się coś co da mi pracę:). Jak nie to oczywiście, są inne możliwości, szkoły policealne, praca albo wybiorę się na studia o których myślę i w międzyczasie jakaś robota, by nie obciążać rodziców ani chorowitego państwa:D.