Wpis z mikrobloga

Mirki trzymajcie mnie, bo nie wytrzymam. Sytuacja sprzed półgodziny. Jedziemy sobie drogą, ok. 60-70km/h. Zbliżamy się do lekkiego zakrętu ja (niebieski), audi (czarne), tir (zielony). Za zakrętem jest ścieżka rowerowa, a przed nią stoi rowerzysta (nie sygnalizuje żadnego skrętu ani nic - może być ważne).
Ja hamuję i zatrzymuje się przed ścieżką, kierowca audi też luzik, ale kierowca tira nie wyhamował, wjechał na przeciwległy pas i zaczął trąbić jak opętany (rowerzysta nie przejechał przez ścieżkę rowerową, jechał dalej wzdłuż głównej drogi). Dobra, jedziemy dalej, omijamy rowerzystę, audi mnie wyprzeda i mgnie w siną dal, zaś kierowca tira jedzie mi na dupie i na następnym skrzyżowaniu wysiada z pojazdu.
Zaczyna wymachiwać rękami, cały wkuiony mówi że wiezie 24 tony, że jestem nieodpowiedzialny. Pytam się czy widział rowerzystę, on mówi że tak ale on pojechał dalej (w sensie chyba wzdłuż drogi) i że przeze mnie musiał wjechać na przeciwległy pas. Pytam się go dlaczego miejsca nie zostawił przed jadącym przed nim pojazdem. Spytał się jaki odstęp, powiedział że pewnie radia głośno słucham, a tak w ogóle to ślepy jestem. Na odchodne powiedziałem mu spierlaj (nie powinienem, ale się zdenerwowałem).
Kilometr dalej mnie wyprzedził, strąbił i pojechał na stacje.

Pytanie do was Mirki. Czy dobrze postąpiłem ustępując rowerzyście? Przecież jak bym się nie zatrzymał, a on wjechał na drogę, to jestem winny. Czy kierowca tira ma do mnie słuszne pretensje? Tldr w spoilerze.


#polskiedrogi #drogi #prawojazdy #samochody #bekaztransa
Ringkobing - Mirki trzymajcie mnie, bo nie wytrzymam. Sytuacja sprzed półgodziny. Jed...

źródło: comment_EBB3bvWHtekc0xsKW0MEUNrao8TZBl2D.jpg

Pobierz
  • 137
@Ringkobing: mimo wszystko trzeba ufać bardziej, że taki kierowca da radę ogarnąć zestaw niż rowerzysta, który ma pierwszeństwo i nie domyśli się, że może coś pójść nie tak. Życie / zdrowie rowerzysty vs skasowany samochód - to chyba nie jest wielki dylemat, mógłbyś pójść siedzieć i jeszcze mieć wyrzuty sumienia. Postąpiłeś bezbłędnie. Grunt, że wszystko ok.
Podjąłeś decyzję. Jeśli audi za tobą wyhamowało bez problemu, to raczej nie był to jakiś karkołomny manewr.
A kierowca tira najpierw #!$%@?ł bo miał za mały odstęp, potem #!$%@?ł, bo się zagapił i nie zahamował na czas (po #!$%@? tam wysoko siedzi jak się na drogę nie patrzy?), a potem zesrał ze strachu i zareagował w jedyny dla siebie znany sposób - agresją.
Jedyne złe to że podjąłeś rozmowę ze zjebem. Ja