Wpis z mikrobloga

Nowa kampania Fundacji Wolność od Religii pod tytułem „Nauko Ufam Tobie”.

Tematem jest kontrast między aktualnym stanem wiedzy naukowej ludzkości, a wkraczającymi w polski mainstream zabobonami takimi jak: katolicyzm, homofobia, czy antyszczepionkowość.

Link do zrzutki internetowej na zwiększenie zasięgu kampanii.
http://www.wykop.pl/link/4820469/kampania-spoleczna-fundacji-wolnosc-od-religii-zrzutka/

#nauka #lgbt #neuropa #ateizm #wolnoscodreligii #bekazkatoli #zrzutka #antyszczepionkowcy #homofobia #bekazreligii #invitro
i.....r - Nowa kampania Fundacji Wolność od Religii pod tytułem „Nauko Ufam Tobie”. 
...

źródło: comment_Y1CpjzUtEdTJb9gkrNslwTCFVoWB9RSh.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@invisibleborder: Ale ta teza nie spełnia żadnego z kryteriów, które podałeś — jaki można skonstruować eksperyment pokazujący czy coś jest „dewiacją”? Albo że jest częścią „normatywnej stymulacji”? Albo że specyficzny obiekt w postaci osoby tej samej płci stanowiący obligatoryjny warunek podniecenia i pełnej satysfakcji seksualnej nie wlicza się w poniższą definicję? Jakie są z tego przewidywania? I to jeszcze bezbłędne.

rodzaj zaburzenia na tle seksualnym, w którym wystąpienie podniecenia seksualnego i
  • Odpowiedz
@invisibleborder: Ach ta twoja wiedza. Ale wiesz, że wykreślenie homoseksualizmu z listy chorób odbyło się na drodze głosowania? Rozumiesz? Pojmujesz absurd sytuacji?
Poza tym, w medyczno-psychologicznych badaniach na temat zdrowia i funkcjonowania społecznego osób o preferencjach homoseksualnych, PRZED badaniami wykreślono z listy badanych osoby z jakimikolwiek zaburzeniami psychopatologicznymi czy przeszłością kryminalną. To trochę podważa wiarygodność dot. w pełni zdrowej funkcjonalności psychicznej homoseksualistów.
  • Odpowiedz
wierzenia możesz sobie wsadzić głęboko.. a nauka jest powtarzanie weryfikowalna.


@invisibleborder: W sumie jeśli mowa o psychologii czy socjologii to różnie bywa z tym "powtarzaniem" oraz "weryfikowaniem".
Pomijam już, że homoseksualizm został wykreślony poprzez głosowanie, a nie jakieś naukowe udowodnienie tego faktu.
  • Odpowiedz
Każda teoria naukowa musi spełnić rygorystyczne wymagania. Religia i inne bzdury nie są w stanie spełnić ani jednego z nich.


@invisibleborder: W sumie religia jak to czy homoseksualizm to tylko krok przed pedofilią to jedno i to samo, oba to tylko idea, konstrukt wyobraźni człowieka i ustaleń w grupie. Homoseksualiści mogą być tak samo chorymi jak Ojciec Pio człowiekiem świętym. Na jedno i na drugie są takie same "dowody".
  • Odpowiedz
a z moimi wierzeniami sprzeczne jest nazywanie homoseksualizmu orientacją


@Aldarith: To Jezus miał jakieś teorie na temat kategoryzacji homoseksualizmu? xD Warto się upewnić że wam stary nie zrobił na chacie jakiegoś januszowego odłamu katolicyzmu (koledze zrobił) gdzie głównym rytuałem jest wrzeszczenie na wszystko co nie przypomina międzywojennej Polski, bo z normalnym katolicyzmem to nie ma nic a nic wspólnego

Na jakiej podstawie możesz stwierdzić, że twoja nauka jest bardziej wiarygodna od
  • Odpowiedz
@invisibleborder: To był wyścig szczurów, kto pierwszy zobaczy znalezisko, psychokatole czy ateiści xD Ale zauważyłam, że katole bacznie obserwują wszystkie tagi, są pierwsi do minusowania i zakopywania. To już lepiej tagów nie dawać XD Zbiórka zbyt legitnie nie wygląda, ale samą ideę popieram ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@invisibleborder: zawsze mam problem z zaklasyfikowaniem swoich poglądów, bo z jednej strony popieram jak najbardziej takie przedsięwzięcia jak wolność od religii, nie chrzczenie nieświadomych dzieci czy inne bzdury związane z religią (apostata here), to z drugiej homosie mnie obrzydzają i nie są dla mnie normalni (tak samo jak wiara w wymyślonego dziadka w chmurach).
  • Odpowiedz
@invisibleborder homoseksualizm tez jest sprzeczny ze zdrowym rozsadkiem. Ale nie mam z nim problemu bo wiem ze ludzie chorzy psychicznie nie sa w stanie myslec zdroworozsadkowo. Stad te postulaty o adopcje czy organizowanie halasliwych parad. Jedyne dziwie sie czemu nie chcecie sie leczyc.
  • Odpowiedz
@Aldarith: A czy nie pomyślałeś, że być może wstawienie homoseksualizmu na tę listę było błędem już od początku?

Z powodu jakich kryteriów zostało to tam umieszczone? Z powodów politycznych (wiary katolickiej) oraz z powodu odchylenia od norm społecznych.

Odchylenia seksualne są ZAWSZE badane na podstawie norm społecznych. Nikt nie udowodnił tego medycznie, w tym sensie, że człowiek homoseksualny różni się czymś jeszcze oprócz preferencji seksualnych od człowieka heteroseksualnego.

Np. fetysz stóp
  • Odpowiedz
@invisibleborder: Nauka przede wszystkim uczy nas że żywe istoty żyją żeby zapewnić swojemu gatunkowi dalszy żywot i rozmnażanie. Do tego jednak potrzebne są płcie przeciwne DAMSKA I MĘSKA. Reszta jest niezgodna z naturą a więc odbieganie od normy, czyt. nienaturalne.
  • Odpowiedz
@borjaki: katolicyzm tez jest sprzeczny ze zdrowym rozsadkiem. Ale nie mam z nim problemu bo wiem ze ludzie chorzy psychicznie nie sa w stanie myslec zdroworozsadkowo. Stad te postulaty o zakazie in vitro czy organizowanie halasliwych marszy. Jedyne dziwie sie czemu nie chcecie sie leczyc.

I co fajnie?
  • Odpowiedz
@Turysta_Onanista: Cieszę się że mogłem pomóc:

Teoria naukowa – całość logicznie spoistych uogólnień, wywnioskowanych na podstawie ustalonych faktów naukowych i powiązanych z dotychczasowym stanem nauki. Ma na celu wyjaśnienie przyczyny lub układu przyczyn, warunków, okoliczności powstawania i określonego przebiegu danego zjawiska. Kluczowe znaczenie dla rozróżnienia, czy dana teoria jest teorią naukową, czy nie, ma obecnie kryterium falsyfikowalności.


Co do zabobonności homofobii jest to bezpodstawna, uparcie żywiona i niewrażliwa na argumentację wiara
  • Odpowiedz
@mrboo123: Sens życia to pytanie filozoficzne, wybór każdego człowieka, a nie przymus, nie ma żadnego nakazu rozmnażania się, bo człowiek nie jest zwierzęciem i może nie chcieć mieć potomstwa z wyboru. Tobie nic do tego.

Mieszkanie w betonowym bloku i chodzenie w amortyzowanych butach też jest nienaturalne. To się nazywa rozwój cywilizacji. Jeśli chcesz być w pełni naturalny to możesz ponownie zamieszkać w jaskini.
  • Odpowiedz
@arealhumanbean: Lepiej być chorym psychicznie niż niedoinformowanym ignorantem. Nie wiesz czemu katolicy są przeciwni in vitro? To może trochę poczytaj? Wiedza jeszcze nikogo nie zabiła, ignorancja tak.
@arealhumanbean: Fajny elaborat, tylko nie wiem po co to napisałeś, bo dyskusja nie dotyczy szkodliwości homoseksualizmu, a jego zaklasyfikowaniu w chorobach, a to, że wg. Ciebie coś nikomu nie szkodzi, nie jest to definicja choroby, tylko Twoja opinia.
Choroba: Zaburzenie homeostazy.
Socjopatia też
  • Odpowiedz
@arealhumanbean: i tu nie masz racji. Człowiek jest zwierzęciem czy Ci się to podoba czy nie. Ssak naczelny z rodziny człowiekowatych. Z punktu widzenia biologicznego jesteśmy zwierzętami. Nawet z tym nie próbuj dyskutować. Instynkt powoduje że chcemy zachować nasz gatunek i do tego dążymy. Po #!$%@? za przeproszeniem homosie chcą mieć dzieci? Dzieci to nie zwierzęta hodowlane do posiadania tylko mimo tego że te same płcie się nie rozmnożą to chcieliby
  • Odpowiedz
@Aldarith: To było podmienienie słowa w poście @borjaki: https://www.wykop.pl/wpis/39293855/nowa-kampania-fundacji-wolnosc-od-religii-pod-tytu/#comment-138337195

Nie uważam, że katolicy są chorzy psychicznie.

@Aldarith: Ale skąd pomysł, że homoseksualizm znalazł się na tej liście z logicznych podstaw?

Spieranie się o jego usunięcie uważam za bezsensowne, ponieważ sam fakt, że się tam znalazł był błędem.

Zaburzenie homeostazy? Nie masz na to żadnych dowód, wymyśliłeś to z tyłka. Po co sprowadzać dyskusję do takiego poziomu i anegdot?

Jeśli
  • Odpowiedz
@arealhumanbean: Co wyjąłem z tyłka? Że choroba to zaburzenie homeostazy? W podręczniku od biologii z gimnazjum znajdziesz taką definicję. A ja podałem tą definicję, bo sobie zacząłeś wymyślać własną, że "jak coś nikomu nie szkodzi, to nie jest chorobą".
  • Odpowiedz