Wpis z mikrobloga

@cyckon: a nie miałeś tego na studiach? Program w dużej części to omówienie typowych elementów maszyn, myślę że nie warto za 2200 netto. Łatwo wiele z tych rzeczy znajdziesz w książkach od PKM. Chyba, że zależy Ci tylko na papierku.
@cyckon: myślę, że niewarto. Ogarnij jakiś podrecznik do PKM, zrób parę zadań, wszystko co w programie tego kursu powinieneś znaleźć w necie/ książkach. Poza tym w 3 dni nie nauczysz się czegoś, co zazwyczaj zajmuje 3 semestry na studiach.
@boiledturtle Wiem że w 3 dni nie ogarnę 3 lat. Głównie chodziło mi o to czy ktoś był na tych kursach i jest w stanie się wypowiedzieć na ich temat.
Ps. jesteś w stanie polecić jakiś podręcznik?
@cyckon: Byłem na kursie z hydrauliki mobilnej i akurat ten szczerze polecam. Wszystko co związane z automatyką / programowaniem plc również (słyszałem dobre opinie).

Natomiast kursu z PKMów sobie raczej nie wyobrażam. Kup dobrą książkę/poszukaj w internecie. Ta wiedza jest ogólnodostępna i nie potrzebujesz sprzętu/instruktora, żeby się tego nauczyć.

Z książek polecam 'poradnik mechanika' wydwnictwa Rea. Ale to bardziej ściągawka niż konkretny podręcznik do poznania pkmow.
@narwi: Książkę takową posiadam jest spoko, ale jak mówisz to raczej ściągawka. Myślałem też iść na pneumatykę przemysłową więc może zacznę od tego typu kursu.