Wpis z mikrobloga

@banjo: mój pies po szamponach dla psów się drapie i o wszystko wyciera a jedyny szampon który toleruje to..... żel pod prysznic nivea men active clean xD nie wiem jakie ma ph ale spoko pachnie i mu nie przeszkadza a jest myty raz w tygodniu i weterynarz ostatnio zwrócił uwagę na to że ma bardzo lśniącą sierść więc nie widzę problemu żeby wypróbować na nim żel 18w1 ( ͡º ͜
@pepies @kicipuci psy maja inne pH skóry niż ludzie, wyższe. Ten żel Nivea jest zageszczany karbomerem, więc że względów technologicznych musi mieć wyższe pH. Do tego musi się zajebiscie pienić, a temu też sprzyja wyższe pH.
@droid43210Ten Ten żel ze zdjęcia jest zakonserwowany substancjami, które działają w niskim pH, więc może być zły dla psa. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@kicipuci: mija piąty rok jak myję go tym żelem, cyklicznie, raz w tygodniu, to daje około 50 myć w roku, czyli myłem go nim jakieś 200+ razy bo trzeba brać pod uwagę, że czasami użyłem czegoś innego (jak na przykład psi szampon którego bardzo nie lubi). Skoro do tej pory nie pojawił się żaden problem ze skórą, pies ma zdrową sierść, nie drapie się, mało tego - suszę go suszarką! to