Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pan_Mysz: KK uznaje możliwość istnienia kosmitów. Jego podejście jest takie że jakby kosmici chcieli to można ich ochrzcić ale według wiedzy dostępnej KK zbawienie ich nie dotyczy. Jak dla mnie to bardzo dorosłe podejście jak na religie.
Jak dla mnie to bardzo dorosłe podejście jak na religie.


@NomadMS90: a jak dla mnie nie. Teoretycznie istoty, które mogą być inteligentniejsze od człowieka nie zostaną zbawione, bo człowiek wymyślił religię i siebie sam ustanowił "koroną stworzenia", niesprawiedliwe w stosunku do innych istot.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pan_Mysz: kolego widzę że czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy.

Według WIEDZY DOSTĘPNEJ KK nie obejmuje ich zbawienie. KK nie ma żadnych źródeł potwierdzających że zbawienie dotyczy innych form życia niż człowiek. I w obrębie posiadanej wiedzy wypowiada się, najlepiej jak potrafi, na dany temat. To jest czysto akademickie podejście do tematu.

Pozdrawiam.
@NomadMS90: wiem co napisałeś i zrozumiałem. Spójrz na końcowe zdanie, które napisałeś. Dla Ciebie jest to dorosłe podejście jak na religie, dla mnie nie. Każdy ma prawo do swojego zdania, to że ktoś nie podziela Twojego zdania nie oznacza, że nie rozumie tego co czyta.
@Pan_Mysz: haha KK niby uznaje że istoty pozaziemskie istnieją ale zbawienia nie otrzymają (bo są inteligentniejsi od nas)a ludzie tak bo uważamy siebie za coś co powstało na wzór Boga który działa tylko dla ludzi :)
Czyli jeśli kosmici mają swoją religie to my nie otrzymamy zbawienia (lub czegoś podobnego) od ich Boga.Dlatego można powiedzieć że żaden Bóg nie istnieje skoro dla każdej cywilizacji może być czymś innym.
A w co