Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1354
#niebieskiepaski macajcie sobie jaja

Jakoś tydzień temu zaczęło mnie boleć prawe jajo przy dotyku, wymacałem zgrubienie na powierzchni. Wczoraj wieczorem miałem USG, a dzisiaj rozważam w którym szpitalu poddać się operacji amputacji jądra. Dajcie kilka plusów na odwagę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie #medycyna i może trochę #rozowepaski #seks
gazowany_smalec - #niebieskiepaski macajcie sobie jaja

Jakoś tydzień temu zaczęło mn...

źródło: comment_OeAGHcT0h1E7C5A3CSDZmgWFZfpkvgqJ.jpg

Pobierz
  • 118
@pmub moim zdaniem nie ma co generalizować, są oddziały lepsze i gorsze, są w Polsce też wybitni specjaliści, są też konowały, ale rozumiem nie chciałeś ryzykować, zwłaszcza, że żylaki powrózka nie zagrażają zdrowiu a często w tych lagodniejszych stadiach nawet nie przeszkadzają w niczym. Ja natomiast zdecydowałem się na metodę laparoskopową, doszedłem do siebie w parę dni. Sam pobyt również bardzo miło wspominam. Wracając do tych żylaków- w moim przypadku jest poprawa
@pmub spoko, rozumiem, też miałbym obawy w twoim przypadku. Nie wiem czy masz dzieci, ale jeśli będziesz myślał o tym to będziesz musiał to ogarnąć (chodzi o to,że przez żylaki podnosi się minimalnie temp w mosznie co nie sprzyja płodności, podobno w leczeniu niepłodności to pierwsze co jest brane pod uwagę) Może pomyśl o innym szpitalu jak jest taka możliwość?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gazowany_smalec: będzie git Mirku, ja jakiś czas temu też musiałem się wybrać na USG jakieś tam mikro żylaki ale podobno nie muszę się martwić. Dostałem kropelki, pobolalo i przestało, lepiej dać 150 zł za wizytę u urologa niż później się z jakimiś problemami użerać. Trzymaj się
@pmub hehe to patrzę nie jestem jedyny, ja co prawda już po ślubie ale jakoś parcia nie mamy na rozmnażanie się, teoretycznie warunki mamy, własne mieszkanie, oboje nienajgorsza praca a mimo tego nie myślimy o dzieciach.
Radzę jeszcze dobrze przemyśleć temat usuwania jajeca. Być może temat nie jest wcale tak poważny. Też poszedłem z bólem, urolog od razu po USG stwierdził że do usunięcia, a jakoś ponad rok minął a ja nadal mam komplet. Wystarczyło więcej badań, w tym dokładniejsze USG. Co ważne - nowotwór nie boli. Jak boli, to jest to inna przyczyna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@gazowany_smalec: współczuję miras.
Przechodziłem przez to rok temu. Jak masz jakieś pytania to wal śmiało.
Co do lekarza to ten co mnie ciął był doskonały. Muszę odkopać jak się nazywał ale jeśli do Wawy Ci po drodze to daj znać.
BTW. jeśli to nowotwór to sprawa jest pilna. W najniższym stadium rozwoju wyleczalność jest powyżej 99% i to zazwyczaj nawet bez przechodzenia przez #!$%@?ę chemoterapii.
Jednak te "jądrowe" są zazwyczaj złośliwe,
@Encepence2: wszystko może. Chodzi o to, że sam nowotwór samego jądra sam w sobie nie boli ;) Dodatkowe badania to konieczność w takiej sytuacji, nigdy nie można sobie czegoś wycinać czy obcinać bez dokładnej diagnozy.
Gdybym polegał tylko na jednej opinii jednego lekarza, sam już bym był jednojajowy...