Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #niemcy
Ile może kosztować wymiana opony/koła w Niemczech i na co uważać w niemieckim warsztacie?
Mieliśmy taką sytuacje - na autostradzie pękła nam opona, zjechaliśmy na dojazdówce do jakiegoś miasteczka, jutro skoczymy do mechanika żeby to naprawić. Jesteśmy zieloni w tym temacie, a musimy wymienić opone (lub koło jeśli felga uszkodzona). W Niemczech jesteśmy tylko przejazdem, więc nie chcemy być też oskubani na milion euro. Z góry, dziękuje za odpowiedź!
  • 11
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910 nowa opona kosztuje około 60 euro, wymiana koła jakieś 20 euro, myślę że nie powinieneś zapłacić więcej niż 100 euro za wszystko. Poszukaj warsztatu ATU, jest nieco droższy niż małe warsztaty, ale robią wszystko solidnie i w takich przypadkach jak Twój często bez umówionego terminu.
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910: Nie wiem na ile to zależy od stanu drugiej opony na tej osi, ale nie byłbym zdziwiony gdyby mechanik odmówił wymiany tylko jednej opony, bo nie pasuje ona do drugiej. Wiem wiem, to nie jego sprawa i powinno być okay, ale nie byłbym zdziwiony... A i ktoś wyżej już pisał najważniejsze, jedzcie do ATU, zamiast do najbliższego Hansa.
  • Odpowiedz