Wpis z mikrobloga

Poważnie się zastanawiam, skoro tak wyjecie na Polskę i rządy PiS to dlaczego po prostu nie wyjedziecie? Przecież jest wolność podróży to pojedźcie do ateistycznych czech albo Szwecji a nie próbujecie wymusić nam Katolikom wasze chore zasady, dajcie nam żyć w spokoju po swojemu. Czy to takie trudne?
#zalesie #bekazlewactwa #4konserwy #polityka
  • 120
@tomasz-terlecki: Ja wyjechałam (chociaż PIS akurat nie był głównym powodem mojej decyzji) i nie narzekam. A co do powodów dla których ludzie nie wyjeżdżają, to pomijając kwestie osobiste, i problemy z aklimatyzacją w nowym miejscu to:

Duże koszty przeprowadzki, zazwyczaj wyjazd do innego kraju to wydatek liczony w tysiącach złoty, weź oszczędź takie pieniądze w takim wspaniałym kraju jak Polska.

Problem z obywatelstwem, jakimś dziwnym trafem polski rząd nie za bardzo
@tomasz-terlecki xD albo z nami albo #!$%@? - PiSowski aparat nie zna pojęcia dyskusji/dialogu/kompromisu/polemiki/wymiany poglądów. Ale po co się męczyć, najlepiej zgarnąć monopol na patriotyzm i działanie w imię Narodu a tych co się nie zgadzają sprowadzić do roli zaplutego karła reakcji ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście OP baituje ale są ludzie z takim myśleniem i czytają komentarze więc może jakaś refleksja wejdzie ))¯_(ツ)_/¯
skoro tak wyjecie na Polskę i rządy PiS to dlaczego po prostu nie wyjedziecie?


@tomasz-terlecki: czemu mam wyjechać z Polski, którą kocham? Dlatego że debile dali rządzić PISowi na 4 lata w zamian za 500zl?
Myślę że mimo że obecna partia liczy że zabezpieczyla sobie tyły na 4-8 lat, przez zmiany w sądach, to większość z nich pożyje dłużej i zostaną skazani za swoje przestępstwa