Wpis z mikrobloga

Ministerstwo Gospodarki Morskiej na swoim oficjalnym profilu FB wstawia zdjęcia dwóch statków, które miałyby pływać do Elbląga, po wybudowaniu Kanału przez Mierzeję Wiślaną za prawie 1 mld zł. Zgodnie z planami ministerstwa przez kanał mają przepływać statki o wymiarach do 100 m długości, 20 szerokości i o zanurzeniu do 4 m.

Tymczasem ministerstwo, aby przekonać niedowiarków do budowy publikuje zdjęcia przedstawiające statki o wymiarach znacznie przekraczających swoimi gabarytami możliwości planowanej inwestycji. Po prostu się nie zmieszczą w kanale.

Długość statków z obrazka: 116,2 m
Zanurzenie: 7 m

#bekazpisu #dobrazmiana #4konserwy #bekazprawakow #inwestycje #polska #polityka
a.....t - Ministerstwo Gospodarki Morskiej na swoim oficjalnym profilu FB wstawia zdj...

źródło: comment_ZUjvHJvlcQ5v1RY7IQnCzLybMCNcJCgN.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anwaldt: Na facebooku i profilach rządowych MONu to samo, wpis o zakupie dla polskiego wojska śmigłowców S-70i, które są bardzo słabe, a na zdjęciach amerykański HH-60, jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy śmigłowiec tego typu ¯\_(ツ)_/¯ Tania propaganda
  • Odpowiedz
@ediz4: HH-60 to amerykańska wersja UH-60, doposażona dla służb specjalnych. S70i to eksportowa wersja, dużo gorzej wyposażona niż "zwykły" UH-60, a co dopiero HH-60. Producent tego śmigłowca stworzył S-70i głównie po to by go sprzedawać do krajów 3 świata, tam, gdzie rząd usa nie zgodził by się na sprzedaż wersji UH-60
  • Odpowiedz
@ediz4: To tak jakbyś kupił sobie jakiegoś taniego mercedesa za 150k i gadał wszystkim dookoła że masz wersje amg za pół bańki, widzisz różnicę? Jak kupują S-70 to niech chwalą się S-70, a nie amerykańskimi wersjami, które są i będą dużo lepsze. Jak ktoś się na tym kompletnie nie zna i nie interesuje tematem to pomyśli jaki to nasz rząd jest dobry, dostarcza armii najlepszy sprzęt z ameryki, a prawda
  • Odpowiedz
To tak jakbyś kupił sobie jakiegoś taniego mercedesa za 150k i gadał wszystkim dookoła że masz wersje amg za pół bańki, widzisz różnicę? Jak kupują S-70 to niech chwalą się S-70, a nie amerykańskimi wersjami, które są i będą dużo lepsze. Jak ktoś się na tym kompletnie nie zna i nie interesuje tematem to pomyśli jaki to nasz rząd jest dobry, dostarcza armii najlepszy sprzęt z ameryki, a prawda jest taka że
  • Odpowiedz
o do okrętów jeżeli kiedyś odbudujemy flotę kutrów rakietowych to mogłyby operować na tym akwenie, tylko po co?


@plomky: Nic nie mogłoby operować po zalewie. Jeżeli cokolwiek miałoby wpłynąć na ten zalew, to i tak mogłoby się poruszać po wąskim, ściśle wyznaczonym, pogłębionym torze.
Sam zalew jest pełen mielizn i płycizn, i żaden (chyba, że szalony) kapitan nie pływałbym jednostką za kilkadziesiąt milionów.
  • Odpowiedz
Zacznijmy od tego że ta mierzeja jest przekopywana tylko dla tego że ktoś grube miliony na bursztynie przytuli z tych wykopów


@KrolAniolow: Nawet jeżeli znajdą bursztyny, to g---o na tym zarobią. Taka podaż bursztynu automatycznie załamie rynek i cena bursztynu spadnie do cen piaskowca, także hajsu tu nie będzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@KrolAniolow

O co chodzi z tym bursztynem. Czy ktoś pokaże mi opracowanie że tam jest bursztyn? Przyznam się bez bicia nie szukałem.
Mam wrażenie że ktoś puścił taki temat w eter i On krąży.
  • Odpowiedz
Pokaż mi metr kwadratowy terenu na mieżeji gdzie nie ma ani grama bursztynu może to trochę jak teoria spiskowa zabrzmi ale uważasz że takie badania podali by do wiadomości publicznej ... mam znajomych co pracowali przy kopaniu tunelu pod martwą Wisłą to ludzie tam za darmo chcieli pracować żeby tylko bursztyn w kieszeniach wynosić
  • Odpowiedz