Wpis z mikrobloga

@Platinii: w sumie dość łatwo :) jestem ciekaw gdzie się zatrzymam ;) póki co mój ulubiony bój :D do tego jeszcze ogarnalem już prawie do końca problem schodzących się kolan przy przysiadzie :) jeżu jaki udany dzień ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArRog: co prawda jestem, przy 90kg I idzie łatwo, ale z ciekawości robiłem 120kg i ledwo na raz poszło, życzę powodzenia haha :D Ogólnie jak tam reszta bojów, zakładam, że 5x5 robisz?
@wrth: 180 cm
@Platinii: 120 brzmi już groźnie :D co do reszty bojów:
SQ - byłem na 75 kg ale zszedłem do 60 żeby popracować nad wchodzącymi się kolanami. Obecnie 65.
BP - zgodnie z planem 50kg i jest zapas
OHP - nienawidzę tego ćwiczenia. Zrobiłem 37,5kg po czym rozwaliłem sobie bark i tydzień nie ćwiczyłem. Po kontuzji wróciłem od 30 kg, poszło gładko, a potem 3 treningi pod rząd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArRog: to widzę, że mamy zbliżone liczby, też jestem w fazie progresji, narazie na niczym się nie zatrzymałem chociaż przysiady od 62.5kg idą już ciężko, a jutro będę robił 70kg więc coś czuję, że za niedługo jak nie jutro będzie deload robiony :D Jutro OHP będę robił 42.5kg I powiem Ci, że na 5 razy nie ma szans, że to zrobię, przy 40kg to już taka katorga byla, ja lubię te
@VeXes: dorzuciłem akcesoria na dwugłowe i pośladki ale nie wiem czy to już cokolwiek zdążyło wzmocnić ;)
To co na pewno przyniosło szybki efekt w moim przypadku to:
- powolne schodzenie i pilnowanie napięcia. Dotychczas schodziłem mega szybko, odbijając się praktycznie od goleni. Na filmikach widać jak wybijam sobie nogi i kolana do przodu i po odbiciu wstaje z zachwiana równowagą. Jak schodzę powoli i świadomie to jest lepiej
- hip
@ArRog: polecam profil squat university na insta. Koleś świetnie tłumaczy zawiłości przysiadów i w ogóle ćwiczeń i proponuje wiele drobnych ćwiczonek, które poprawiają technikę. Osobiście nie mam problemu z kolanami, ale pamiętam, że widziałem tam na profilu ten problem i omawiał to dość fajnie.
@vegetator21: Miałem tylko nadwyrężony mocno więc: neurolog --> blokada --> zabiegi fizjo ---> trochę przerwy od ćwiczeń i voila :)
@rudy_bigos: Dzięki! Twoja rada w innym wpisie a propos wolniejszego schodzenia przy przysiadzie (gdzie miałem problem ze schodzącymi się kolanami) była bardzo pomocna :)