Wpis z mikrobloga

@Slash_: Nie rozumiem tego bólu d--y o kurierów. To jest normalne, że ma dostarczyć paczkę pod adres, a nie do rąk własnych. Normalne, że zostawia na posesji pod drzwiami lub za domem. Dopiero by mnie w-----ł kurier, jakbym miał czekać kolejne 2 dni, bo się nie spotkaliśmy, gdy przyjechał za pierwszym razem. Nie pamiętam kiedy ostatnio kurier wziął ode mnie podpis. Daje paczkę i narka. Po cholerę komu kwit na
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@pcpc nie mam żadnego bólu d--y. Po prostu mógłby zadzwonić i zapytać o której będę w domu, czy może pasuje mi później. Czasem gdy kurier zadzwonił umawiałem się z nim w innym miejscu przez które i tak przejeżdżał.
Nie robi mi to różnicy gdy zamawiam jakąś mało wartą paczkę - niech zostawia za domem. Ale gdy zamawiam coś dość drogiego, dość duża paczkę a dokładniej błotnik do samochodu to chciałbym zobaczyć
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pcpc co to za opcja do rąk własnych? Gdzie mogę takie coś wybrać? Myślałem że po to podaję imię i nazwisko oraz numer telefonu do mnie, żeby dorwczyc to do moich rączek a nie pod wskazany adres.
  • Odpowiedz
@Slash_: Zamawiając kuriera możesz zamówić doręczenie do rąk własnych. To jest opcja. Możesz dopisać przy zamówieniu w sklepie w polu na komentarz na przykład, że taką dostawę sobie życzysz i że za nią dopłacisz. To, że kurier zazwyczaj dostarcza do rąk własnych, to bardziej dobra wola lub przypadek, niż standard. Niektórzy kurierzy mają to w standardzie, ale znaczna część ma taką pozycję jako opcję w cenniku.

Jak ktoś ma obawy,
  • Odpowiedz
@pcpc: Ja od firm kurierskich oczekuje jednego. Że podjedzie kurier - JEDEN RAZ - albo jestem i mi doręczy paczkę, albo zostawi kwitek na odbiór w punkcie czy tam z magazynu. Nawet jeżeli to 30 km od mojego miejsca zamieszkania. Czemu to przerasta dużą część kurierów?
  • Odpowiedz
@pcpc: A druga sprawa, że z tym doręczeniem do rąk to Ci się coś myli. Tu bardziej chodzi o przesyłki, które z różnych powodów mogą być np. nie wniesione przez kuriera, czy kurier nie ma obowiązku nosić do drzwi (odbiorca sam odbiera z auta). Doręczenie pośrednie (bez podpisu) ma chyba tylko jedna firma więc nie gadaj, że kurier nie musi próbować doręczyć za podpisem/do rąk normalnych przesyłek. Mnie osobiście wkur..
  • Odpowiedz