Wpis z mikrobloga

Prowadzenie biznesu handlowego w Polsce:

-kontakt z klientem
-potrzeba wypstrykania się przed nim z całej wiedzy, kontaktów, rozwiązań
-oferta na marży jednocyfrowej, bo konkurencja, bo będziemy współpracować, bo dopiero się rozwijam
-f-ra - jaki termin płatności pasuje ? 45 dni ? OK !! Na dobry start
-realizacja, dostawa, obsługa po sprzedażowa, odebranie zwrotów, załatwienie ewentualnej reklamacji
.
.
.
.
- dzień zapłaty,
- tydzień po,
- dwa tygodnie po: uprzejmy telefon co z kasą - odpowiedz: tak, tak... już, już
- trzy tygodnie po terminie. j/w
- cztery tygodnie, wysłanie wezwania do zapłaty
- pięć tygodni: jest !! ale na razie telefon od klienta o treści: Ale wy mi czegoś takiego nie wysyłajcie !! Nie będziecie mnie straszyć wpisem do KRD itp..... Ale wiem pan termin dawno minął itp.. Ale przecież ja płacę, zawsze płacę !

-siedem tygodni po: telefon - co z kasą !? Wczoraj poszła, na 100%, żona puszczała
-pojutrze: nie ma jeszcze u was ? jak to nie ma ? Płaciłem, sprawdzę
-kolejne 5 dni z rzędu - brak kontaktu, zero, nic.

-mija ósmy tydzień - windykacja wynikająca z umowy z firmą ubezpieczającą płatności, AWANTURA !!
Robicie ze mnie złodzieja, ja zawsze płacę nic nikomu nie ukradłem, możecie mnie pocałować, co się wam wydaję itp !!

PŁACI !!!!!

Mija miesiąc i słyszysz, z 'rynku' że masz #!$%@?ą obsługę i jesteś cyt 'nastawiony skrajnie nieprzyjaźnie do klienta, gorzej jak za (werbel) komuny' ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szacunek wszystkim ludziom uczciwego biznesu w tym Chlewie!!

#pracbaza #januszebiznesu #finanse #truestory
  • 149
@uwielbiamnalesniki: przeciez oni nie sa jakies byle ogryzki zeby od razu placic, nie ? xDDD #!$%@? wie z czego to wynika, z mentalnosci chyba, tak samo zamiast oplacic pracownika zeby pracowal X lat i rozwijac tym samym firme to Janusze wola placic ponizej godnosci czlowieka i co chwile tracic kase na wdrazanie nowego pracownika, co daje +/- ten sam rezultat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
z ciekawości, jaki jest cel takich januszy którzy przeciągają płatności ? Cos mogą sobie odliczyć czy po prostu są debilami albo nie maja hajsu ? Chyba ze myślą ze nigdy nie zapłacą i ktoś zapomni xd


@uwielbiamnalesniki: To są po prostu ludzie skąpi z natury, którzy nie rozumieją, że za usługi się płaci. Szkoda im przelać pieniądze z konta bo myślą, że ktoś im je zabiera.

pamiętaj że zasada pareto w
@pablosik: nie mówię że przychodzą sami. Ale ja widzę na przykładzie swoich klientów, że 20% z nich dają mi sporą kase, a 80% marudzi, narzeka, pyta, zwodzi - trace na nich mase czasu a nie zarabiam nic, albo tyle co nic. Dlatego kwestia umiejętności zdefiniowania swojego idealnego klienta i tylko takich obsługiwac. Nikt nie wymaga aby swoje produkty oferować każdemu