Wpis z mikrobloga

Moj brat odbywa wlasnie staz na odzdziale kardiochirurgii i wiecie, ze wszyscy z lekarzy mają poglądy pro-europejskie, pro-owsiaokowe, no i typowo dla lewakow?

Jak to jest, ze tak inteligentni i wysoko wykształceni ludzie są lewakami ja się pytam?! ( _)

#4konserwy #medycyna #polska #neuropa #lekarz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rudy_: sa lepiej wykształceni i widzą dokładnie, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Nic nie jest jednoznaczne, nie kategoryzują całego świata według jakichs prostych norm, tak jak duża część społeczeństwa myslącego prostymi kategoriami, dlatego są liberalni w poglądach, a nie konserwatywni. Nazywanie ich przez ciebie lewakami potwierdza moja tezę xD
  • Odpowiedz
@AgresywnyKardiolog: tak wiem, o tym własnie piszę, OP jak prawak z krwi i kości od razu przyjął, że każdy z nich jest lewakiem. Przeciez wszystko musi byc czarne albo białe xD jak ktos wrzuca Owisakowi i popiera Unie to jest lewakiem co nie?
  • Odpowiedz
@Rudy_: w skrócie - są bardzo inteligentni lewacy i prawacy, są też bardzo głupi lewacy i prawacy. Jak sam zastanawiasz się nad światem i dochodzisz do swoich wniosków - możesz dojść do bycia prawakiem czy lewakiem.

Ale średnio liberalizm wymaga jednak więcej wysiłku intelektualnego, bo każe kwestionować tradycję i autorytety i wyrabiać sobie własne zdanie na wiele tematów. Konserwatyzm wymaga jedynie robienia tak, jak każe tradycja.

Wielu ludzi nigdy się
  • Odpowiedz
@Rudy_ prosta sprawa: - antypisowskość idzie zrozumieć, bo to oznaka rozumu i godności, a resztę wytłumaczymy za chwilę
- socjalizm i proeuropejskośc - lekarz działa w ramach struktur silnie spenetrowanych przez państwo. Obraca się w towarzystwie, które na państwowym się wykształciło i wyspecjalizowało.
Jeżdżą na konferencje organizowane często przez instytucje publiczne, gdzie spotykają masę ludzi zatrudnionych przez państwo. Więc siłą rzeczy "zaprzyjaźniają" się z systemem, który ich wykształcił i zatrudnił. Proeuropejskość
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Jak to jest, ze tak inteligentni i wysoko wykształceni ludzie są lewakami ja się pytam?! ( _)

@Rudy_: Bo publiczne uniwersytety zawsze były wylęgarnią rewolucjonistów. Znajdź mi jednego wykładowcę, który nie byłby lewakiem.

Przypominam, że prawie każdy powojenny zbrodniarz komunistyczny był absolwentem jakiejś renomowanej uczelni: Pol Pot, Kim Dzong Un, Che Guevara itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jak ktos wrzuca Owisakowi i popiera Unie to jest lewakiem co nie?

@leftfinger: Jak ktoś wrzucał Goebbelsowi i popierał Rzeszę Niemiecką, to nie był lewakiem?

Używać "xD" zamiast kropki też was na tym uniwersytecie nauczyli? Czy raczej w gimnazjum? Rzeczywiście, lepiej wykształcona elita intelektualna.
  • Odpowiedz